Hakerzy ukradli kryptowaluty użytkownikom Microsoft Outlook | Sprawdź swoją skrzynkę!

źródło: pexels/pixabay
Użytkownicy Microsoft Outlook, w tym Hotmail i MSN twierdzą, że ostatnie ataki na konta pracowników firmy doprowadziły do utraty ich kryptowalut. Microsoft wydaje się nie brać sprawy na poważnie, mimo to apelujemy do użytkowników powyższych usług e-mail o przegląd stanu aktywów.Zajrzyj na giełdę!

Jak wiecie albo i nie, ostatnimi czasy firmie Microsoft wyciekła znaczna ilość adresów e-mail, a zatem innych cennych danych użytkowników Outlook. Hakerzy najpierw włamali się na konta pracowników obsługi klienta, po czym uzyskali dostęp do e-maili zwykłych użytkowników. Firma potwierdziła tę informację kilka tygodni temu dla TechCrunch.

Serwis MotherBoard przed kilkoma dniami udostępnił artykuł, mówiący o tym, że atak na użytkowników usług Microsoftu poskutkował kradzieżą kryptowalut. Co najmniej kilku użytkownikom.

Co by nie było, ponownie apelujemy o sprawdzenie stanu waszych aktywów. Zwłaszcza tym użytkownikom, którzy posiadają konta w usługach Microsoft oraz tym, którzy trzymają kryptowaluty na giełdach, czekając na lepsze czasy.

Ofiary

Pojawiło się wyraźnie kilkoro ofiar, które opisują rzekome włamanie na ich konta e-mail i wykradzione spore ilości kryptowalut. Monety trzymane były niestety na giełdach, czego NIE ZALECAMY!

Niejaki Jevon Ritmeester opisał na forum Tweakers, że został zhakowany poprzez konto na giełdzie Kraken, z którego wykradziono mu około 1 BTC (wówczas ok. 20 000 PLN). Jevon opisuje, że jak zwykle próbował dostać się na swoje konto giełdy Kraken, lecz hasło nie odpowiadało. Po przeszukaniu skrzynki Outlook okazało się, że w “śmieciach” znalazł kilka powiadomień o zmianie danych logowania. Zastosowano również funkcję, która przyszłe powiadomienia z giełdy miała automatycznie kierować znów do kosza oraz na pewne konto Gmail. Prawdopodobnie własności hakerów.

Niefortunnie, Jevon nie zastosował zabezpieczenia weryfikacji dwuetapowej (2FA). Jednakże giełda ogłosiła z końcem marca, że wprowadza obowiązkowe przestrzeganie tej metody logowania.

Reddit

Innymi ofiarami są użytkownicy społeczności Microsoftu na portalu Reddit. Jeden z użytkowników “Keats852” opisuje, jak utracił “25 000 w krypto” w wyniku naruszenia usług Microsoft. Hakerzy uzyskali dostęp do konta i usunęli jego e-maile.

Inny z użytkowników z kolei opisuje swoje wątpliwości, jakie wystosował do Microsoftu już ponad 2 miesiące temu, niestety został zignorowany.

Ritmeester dla MotherBoard powiedział, że Microsoft nie bierze sprawy “na poważnie” i zamierza złożyć skargę na policję w związku ze sprawą.

Powtarzamy i będziemy to robić aż do znużenia – NIE pozostawiajcie pieniędzy na giełdach! 

Mamy nadzieję, że powyższa sytuacja przestrzeże wiele osób, hakerstwo jest dziś niczym niezwykłym, a Wy napiszcie, co myślicie o tej sprawie. Czy padliście kiedyś ofiarą ataku hakerskiego? Wykradziono Wam kiedyś dane w niewyjaśnionych okolicznościach? Zapraszamy do komentowania!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze