Człowiek, który stracił 800 000 dolarów w bitcoinach, pozywa rodziców rzekomych, nastoletnich złodziei

Mężczyzna pozywa rodziców dwójki nastolatków, którzy rzekomo ukradli mu bitcoiny o wartości 800 000 dolarów.

Co się stało?

Zgodnie z treścią dokumentów sądowych, Andrew Schober miał stracić 16 bitcoinów na skutek ataku typu malware z 2018 roku. Kryptowaluty zgromadzone w jego portfelu były wówczas warte około 220 000 dolarów i stanowiły 95% jego majątku.

Dostęp do kryptowalut miał zniknąć po tym, jak Schober pobrał podejrzany portfel kryptowalut. Jak czytamy w pozwie, źródłem problemów Schobera miała okazać się aplikacja z Reddit, która została rzekomo stworzona przez dwóch nieletnich, Benedicta Thompsona i Olivera Reada. Po ulokowaniu środków na pobranym portfelu, miały one zostać przetransferowane na zewnętrzny, inny adres w sieci Bitcoin.

„Nie jadł, nie spał, […] był w ciężkim stanie”

Na dochodzenie, gdzie znajdują się skradzione bitcoiny, Schober wydał 10 000 USD. Udało mu się skojarzyć BTC z dwójką nastolatków w Wielkiej Brytanii. Zarówno Thompson, jak i Read studiowali informatykę.

„Wdrożenie złośliwego oprogramowania na komputerze pana Schobera i późniejsza kradzież kryptowaluty były dla niego druzgocące w skutkach” – czytamy w dokumentach przedłożonych przed sądem.

„Nie jadł ani nie spał przez kolejne dni, a przez ostatnie trzy lata był w ciężkim stanie”. Co więcej: „Potencjalne dochody uzyskane ze sprzedaży kryptowalut Pan Schober planował przeznaczyć na sfinansowanie domu i wsparcie finansowe swojej rodziny.”

Schober napisał list do rodziców Reada, w którym poprosił o zwrot pieniędzy. „Twój syn jest oczywiście bardzo inteligentnym młodym człowiekiem” – napisał w 2018 roku. „Z pewnością nie chciałby zostać okradziony ze swojej przyszłości”:

bitcoin 800 000
źródło: link

Sprawa się przedawniła?

Schober nie doczekał się niestety odpowiedzi na swój list i pozwał rodziców obojga nastolatków. „Odmawiając odpowiedzi na żądanie pana Schobera dotyczące zwrotu jego kryptowalut zawarte w liście, oskarżeni odmówili mu de facto zwrotu kryptowaluty” – stanowi pozew.

Nie minęło dużo czasu od złożenia pozwu, gdy rodzice nastolatków zabrali jednak głos .W złożonym w tym miesiącu wniosku stwierdzili, że „obowiązuje trzyletni okres przedawnienia” – co sugeruje, że ​​Schoberowi zabrakło już czasu na podjęcie działań prawnych.

Pozwani nie zaprzeczyli jednak, że ich synowie ukradli bitcoiny, którego wartość wzrosła od tego czasu o 600%.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze