Binance oferuje $250 000 każdemu, kto pomoże w uchwyceniu hakerów

Giełda Binance oferuje nagrodę w wysokości 250 000 USD każdemu, kto dostarczy informacje, które doprowadzą do aresztowania hakerów zaangażowanych we włamania na Binance 7 marca 2018 roku. Giełda wypowiedziała wojnę hakerom oraz ustanowiło krypto rezerwę w postaci 10 000 000 dolarów na przyszłe nagrody za pomoc w podobnych akcjach.

Zacznijmy od początku. W dniu 7 marca giełda kryptowalut Binance została poddana poważnemu atakowi hakerskiemu, który odbił się na reputacji i finansach platformy. Binance wzięło sprawy w swoje ręce, o czym stanowczo napisali na blogu. Atak był na tyle mocny i odczuwalny, że giełda zdecydowała się wyznaczyć srogą nagrodę za pomoc w znalezieniu sprawców.

„Mamy zlokalizowane nieregularne transakcje, zostaną one odwrócone. Wszystkie fundusze są bezpieczne dzięki szybkiemu alarmowi” – pisze CEO Binance na swoim twitterze

https://twitter.com/cz_binance/status/971476396278099969

Jeden z inwestorów zauważył jak jego środki zniknęły z portfela giełdowego. O wszystkim poinformował na portalu Reddit. Po tym komentarzu wszystkie media społecznościowe huczały o ataku.

Co to się dzieje? Binance właśnie sprzedał wszystkie moje alt coiny po cenie rynkowej i mam teraz tylko Bitcoina. Stało się to przez atak hakerski czy jakiś błąd z botem na platformie? Wysłałem w tej sprawie list do supportu o numerze 715903[…]

Binance sold all my Alt coins at market rate from BinanceExchange

Co dziwne, godzinę po umieszczeniu powyższego wpisu na reddicie, cena Viacoin odnotowało ogromny wzrost z $2.60 do aż $6,93. Dodatkowo, cały volume kryptowaluty diametralnie wzrósł, co przedstawiają poniższe ilustracje.

Czy był to problem z botem? Niektórzy analitycy piszą o poważnym problemie z API, co skompromitowało Binance na całej linii. Spójrzcie jednak na volume w dniu 5 marca, czyli 2 dni przed atakiem. W dniu 5 marca volume wyniosło 1 365 870, po czym następnego dnia tj. 6 marca spadło praktycznie o połowę, do 704 171. W dniu ataku volume osiągnęło ogromną wartość 222 739 000. Według mnie, przygotowania na pompkę zaczęły się 5 marca, co może w pewien sposób naprowadzić Binance na adresy hakerów.  Oczywiście – o ile nie było to „inside job”.

źródło: https://coinmarketcap.com/currencies/viacoin/historical-data/?start=20180305&end=20180311

Cała pompka trwała 2 godziny, w tym czasie Viacoin stał się gwiazdą na coinmarketcap.

źródło: https://coinmarketcap.com/currencies/viacoin/

Binance pisze, że aby zapewnić bezpieczną krypto społeczność, nie mogą po prostu grać w obronie.

„Musimy aktywnie zapobiegać wszelkim atakom hakerów przed ich wystąpieniem, a także śledzić je po fakcie. Mimo że próba hackingu przeciwko Binance w dniu 7 marca nie zakończyła się sukcesem, było jasne, że był to wielki, zorganizowany wysiłek. Musimy coś z tym zrobić” – napisali na twitterze

Jak Binance widzi znalezienie sprawcy?

Nagroda jest pewna. Ale czy pomoże? Na to musimy poczekać.

1) Pierwsza osoba, która dostarczy istotnych informacji i dowodów, które doprowadzą do aresztowania hakerów w dowolnej jurysdykcji, otrzyma równowartość 250 000 USD w BNB. Kurs wymiany zostanie określony w momencie transferu.

2) Proszę dostarczyć szczegółowe informacje na adres bounty@binance.com, a także do lokalnych organów ścigania.

3) Jeśli zezwalają na to lokalne przepisy, możesz pozostać anonimowy.

4) Jeśli wykorzystano wiele źródeł / segmentów danych, aby doprowadzić do ostatecznych aresztowań prawnych, nagroda może zostać podzielona. Binance zastrzega sobie wszystkie prawa do podziału kwoty nagród, wyłącznie według naszego uznania.

Ponadto, Binance przeznaczył obecnie równowartość $10 000 000 w rezerwach kryptowalutowych na przyszłe nagrody za pomoc w podobnych sprawach.

„Zaprosiliśmy także inne giełdy i firmy zajmujące się kryptowalutami do przyłączenia się do naszej inicjatywy. Z zadowoleniem przyjmujemy ich udział w każdej chwili” – podsumowali na blogu

O wszystkich postępach w sprawie Binance będziemy informować na naszym portalu Bithub.pl.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pytanko
pytanko
5 lat temu

to byla ta zapowiadana przez niektorych „pomka w trzecioligowych coinach”…

1
0
Dodaj komentarzx