Bankowy gigant pękł! Pozwoli swoim doradcom proponowanie Bitcoin ETF

Czasy, kiedy fundusze Bitcoin ETF były traktowane po macoszemu przez banki, bezpowrotnie minęły? Milowy krok w stronę kryptowalut zrobił właśnie jeden z najpotężniejszych na świecie — Morgan Stanley. Ogłosili oni plany umożliwienia swoim doradcom inwestycyjnym oferowanie ETF-ów na Bitcoin grupie najzamożniejszych klientów. Co to oznacza w praktyce?

Morgan Stanley i kryptowaluty — ten romans nabiera tempa

Informacja podana przez telewizję CNBC jest bardzo istotna. Decyzja, która ma wejść w życie w najbliższą środę, jest niejako przełamaniem tabu, z którą fundusze BTC ETF traktują największe finansowe instytucje. Może nie jest to otwarcie drzwi na oścież, ale na pewno ich uchylenie.

W praktyce oznacza to, że grupa 15 000 doradców finansowych działających pod flagą Morgan Stanley otrzyma zielone światło do rekomendacji funduszy Bitcoin ETF. Konkretnie mowa o dwóch z nich: iShares Bitcoin Trust firmy BlackRock IBIT oraz Bitcoin Wise Origin od Fidelity.

Nie da się ukryć, że jest to w pewnym rodzaju wybranie drogi pod prąd. Decyzja Morgan Stanley stoi bowiem w sprzeczności z polityką innych dużych banków. „Odpowiadamy na zapotrzebowanie klientów i dostosowujemy się do zmieniającego się rynku aktywów cyfrowych” – powiedział rzecznik banku.

Jest jednak „mały” haczyk

Nie jest jednak tak kolorowo, jak mogłoby się przypuszczać. Bank zachowuje pewną dozę ostrożności. Z oferty na Bitcoin ETF będą mogli korzystać wyłącznie klienci o najgrubszym portfelu. To znaczy ci, których majątek przekracza 1,5 miliona dolarów i są skłonni do podjęcia wysokiego ryzyka.

„Wdrażamy rygorystyczne środki monitorowania, aby zapewnić, że ekspozycja naszych klientów na kryptowaluty mieści się w rozsądnych granicach” – wyjaśniło źródło w Morgan Stanley.

Czy bank pójdzie za ciosem i dołączy do oferowanej przez siebie inwestycyjnej palety również raczkujące ETF-y na Ethereum? Wewnętrzne źródło informuje, że te są oczywiście pod lupą, ale na ten moment nie istnieją plany ich szerszego wdrożenia.

Obecnie Morgan Stanley zatrudnia ponad 60 000 osób na całym świecie i jest jednym z największych banków inwestycyjnych. Odegrał on kluczową rolę w rozwoju przemysłu technologicznego w latach 90., wspierając finansowanie wielu firm z tej branży.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.