Anonimowe źródło: przewodniczący SEC Gary Gensler zrezygnuje ze stanowiska? Sprawdźmy

Według doniesień portalu thecryptoalert.com, przewodniczący amerykańskiej Komisji ds. Papierów Wartościowych i Giełd, Gary Gensler, miał podjąć decyzję o rezygnacji ze stanowiska w wyniku wewnętrznego śledztwa i konfliktu i z innymi członkami załogi. Wiadomość ta została błyskawicznie podchwycona przez inne serwisy newsowe, w tym popularny @Whalechart, gdyż prawdopodobnie sygnalizowałaby początek nowej hossy na Bitcoinie i altcoinach. Wiele wskazuje jednak na to, że była to jedynie fałszywa sensacja a sam artykuł został wygenerowany przez sztuczną inteligencję.

Gary Gensler najprawdopodobniej zostaje (niestety)

Fake news dotyczący rzekomej rezygnacji Gary’ego Genslera ze stanowiska przewodniczącego SEC szybko rozprzestrzenił się w branżowych mediach społecznościowych oraz niektórych portalach kryptowalutowych. Artykuł opublikowany na stronie „thecryptoalert.com” sugerował, że Gensler zrezygnował po wewnętrznym śledztwie, a informację podał anonimowy urzędnik. Jednakże wnikliwa analiza tekstu przez detektor AI o nazwie ZeroGPT wskazała, że artykuł został wygenerowany przez sztuczną inteligencję, a wiarygodność strony, na której został opublikowany, była wątpliwa. Prawdopodobieństwo „fejkowości” jakie podał bot wyniosło aż 97%.

Plotka została też obalona przez korespondenta Fox Business News oraz New York Post, Charlesa Gasparino. Ten bowiem skontaktował się z rzecznikiem Komisji osobiście w celu weryfikacji pogłosek od których huczała ulica. Uzyskał on jednoznaczną odpowiedź: nie, żadne wewnętrzne śledztwo nie miało miejsca i przewodniczący Gensler zostaje.

Podobnie inna przedstawicielka stajci Fox, Eleanor Terrett, zdementowała sensacyjne doniesienia.

„Moje źródła w SEC nazywają to bredniami. Zasięgnęłam informacji w wydziale kontaktu z mediami Komisji i zamieszczę oficjalny komentarz jak tylko go uzyskam” – poinformowała.

Zobacz też: Oszustwo „na kryptowaluty”: młoda mieszkanka Jarosławia straciła swoje oszczędności. Jak wykryć przekręt?

Antyfanów przewodniczącego SEC nie brakuje

Współzałożyciel platformy analitycznej Messari, Ryan Selkis, stwierdził z kolei, że:

“Nie zdziwiłbym się, gdyby Gensler wkrótce zrezygnował. Jego przyszłość jako polityka uzależniona jest od grzecznego wycofania się, co byłoby dobre dla administracji (Demokratów) w roku wyborczym.”

Ryan Selkis

Niecały miesiąc temu, a dokładnie 12 czerwca amerykańscy ustawodawcy wprowadzili nowy projekt ustawy zwanej „SEC Stabilization Act” do Izby Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych. Jednym z głównych założeń dokumentu było właśnie usunięcie przewodniczącego Gary’ego Genslera ze stanowiska oraz zreformowanie całej instytucji tak, aby nie była hamulcowym dla krajowego rynku kryptowalut. Autorem rezolucji był kongresman Warren Davidson, znany w branży jako sympatyk aktywów cyfrowych.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze