Zemsta DOGE | Shiba Inu podkula ogon?
Wojna między dwoma najlepszymi meme coinami trwa w najlepsze. Dogecoin nie dał sobie dmuchać w kaszę i odzyskał utraconą wczoraj przewagę.
Zaledwie kilka godzin po tym, jak Shiba Inu wyprzedziła Dogecoina w TOP 10 cyfrowych monet w kontekście kapitalizacji, DOGE odzyskało przewagę i cieszy się aktualnie dwucyfrowym wzrostem w skali dziennej, podczas gdy cena SHIB cofnęła się od niedawnego ATH.
Oprócz rosnącej adopcji bitcoina, społeczność kryptowalut zapamięta 2021 jako rok meme tokenów. W toku hype’u napędzanego przez Elona Muska, liczba i popularność takich monet gwałtownie wzrosła. Shiba Inu – projekt, który powstał nie dalej jak w zeszłym roku – cieszy się w tej chwili ogromnym wymiarem uwagi rynku.
„Zabójca Dogecoina” odnotował w zeszłym miesiącu blisko 1000% wzrostów i osiągnął kolejne rekordy wszech czasów. Najnowszy odnotowano dzisiaj na wysokości ponad 0,0000086 USD. Mając na uwadze ogromną całkowitą podaż, oznaczało to, że całkowita kapitalizacja rynkowa memowej monety zbliżyła się do 50 miliardów dolarów (na CoinGecko). W związku z tym udało jej się przewyższyć DOGE pod względem tego wskaźnika i stać się 9 największym aktywem cyfrowym pod względem kapitalizacji rynkowej.
Jednak armia DOGE zebrała się i podjęła odwet. Cena kryptowaluty wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin o prawie 20% do powyżej 0,3 USD, co jest najwyższą ceną od początku września.
W tym samym czasie cena SHIB cofnęła się o około 15% od swojego szczytu i utrzymywała się na poziomie bliskim 0,000007 USD. W związku z tym Dogecoin wskoczył na 8 miejsce zestawienia CoinMarketCap. Warczące na siebie psy rozdzielił Polkadot:
źródło grafiki tytułowej: link
Może Cię zainteresować:
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.