Western Union testuje sieć Ripple

568

Od już jakiegoś czasu możemy spoglądać na poszerzającą się sieć Ripple. Interesującym jest fakt, że Western Union (jedna z największych sieci przekazów pieniężnych) potwierdziła przeprowadzenie testów sieci Ripplenet. Jak powiedział Hirmer Ekset, dyrektor generalny Western Union:

„Szukamy przede wszystkim rozwiązania w zakresie rozliczania transakcji i optymalizacji kapitału obrotowego, również w części regulacyjnej, dotyczącej części zgodności związanej z możliwościami sieci blockchain”

Przedstawiciel Ripple w komunikacie dla Bloomberg News przekazał:

„Przez jakiś czas testowaliśmy różne produkty w Western Union. Jesteśmy podekscytowani naszą pracą na rzecz wdrożenia pilotażowego rozwiązania xRapid, który wykorzystuje XRP w przepływie płatności „

Po ponad miesiącu spekulacji na temat współpracy obu podmiotów, poruszanych często na Twitterze, wiadome jest zatem zainteresowanie WU siecią XRP. Na obecnym etapie testów, amerykańska firma nie uznaje Ripple za priorytet działalności. Nie wiadomo czy zostaną one zakończone pozytywnie. Wiadomo że testowany jest również komponent xCurrent. Inna firma – Moneygram także testuje rozwiązania startup’u z San Francisco, korzystając również z tej samej sieci ale za pomocą komponentu xRapid. O ilości partnerów można dowiedzieć się z naszego materiału tutaj.

Szanse Ripple

Rozwój kryptowaluty jest widoczny, szczególnie, że przedstawiciele tego projektu ogłosili że 3 z 5 dużych podmiotów na rynku finansowym dołączą do grona partnerów i będą używać XRP w przepływach pienieżnych w najbliższym roku. Ripple koncentruje się na rynku finansowym, gdyż jego produkty mają być nastawione na potrzeby i wymagania instytucji finansowych. Głównym celem jest rozwój sieci partnerów. Nie brakuje też opinii, że Ripple nie jest kryptowalutą, gdyż jego charakter jest bardziej scentralizowany ze względu na możliwość kontrolowania podaży przez Ripple Labs (tutaj znajduje się aż 70% tokenów). Jednak wielki sukces w poprzednim roku i zdobycie w niektórych momentach 2. miejsca w kapitalizacji rynkowej kryptowalut powoduje, że trzeba liczyć się z projektem i obserwować go bacznie. O dalszych informacjach dotyczących produktów Ripple Labs i całej sieci Ripple będziemy przekazywać na naszym portalu na bieżąco.

Komentarze