Vitalik Buterin: Priorytety Ethereum na 2022 r.

Mniej więcej w czasie, gdy społeczność Ethereum przygotowywała się do aktualizacji Altair, Vitalik Buterin wygłaszał przemówienie na szczycie Wanxiang Blockchain. Wziął również udział w panelu dyskusyjnym, ujawniając pewne informacje odnośnie rozwoju Ethereum.

Cały czas do przodu

Omawiając najważniejsze osiągnięcia Ethereum w 2021 r., Buterin wskazał przede wszystkim na postępy poczynione w drodze do merge’u PoW i PoS i zwiększenia pojemności sieci:

„… [społeczność Ethereum] dokłada wielu starań, aby dokonać integracji z głównym łańcuchem. Wkrótce wejdą w fazę testów”.

Buterin miał też wiele do powiedzenia na temat roll-upów. Wskazując, że oparte o nie projekty już wystartowały stwierdził, że uczestnicy mogą już wpłacać i wypłacać pieniądze z sieci.

Merge pozwoli wdrożyć kolejną aktualizację, aby poprawić skalowalność Ethereum, sharding danych. Ten mechanizm doda shardy z ponad 512-kilobajtowymi blokami co 12 sekund na shard w 64 z nich. Ma to umożliwić Ethereum przetwarzanie tysięcy transakcji na sekundę. Twórca Ethereum dodał, że na sharding danych trzeba będzie poczekać jeszcze rok lub dwa.

Jakie są priorytety Ethereum na 2022 rok?

W tej kwestii Vitalik Buterin wyraził się jasno:

„Przede wszystkim PoS, ale także prace nad shardingiem i włączenie obecnego Ethereum do łańcucha PoS. To jeszcze bardziej zwiększy paletę dostępnych możliwości, dzięki czemu użytkownicy nie będą musieli wnosić wysokich opłat transakcyjnych podczas korzystania z blockchain.”

Odnosząc się do roli inwestorów w ekosystemie Ethereum, Buterin podkreślił potrzebę finansowania różnych projektów. Jednocześnie ostrzegał słuchaczy przed tymi, którzy oczekują w tej kwestii szybkich zysków:

„Myślę, że w przyszłości wrócimy do VC (venture capital), aby wydawać różne projekty, więc VC z pewnością ma do odegrania bardzo ważną rolę”.

Co więcej, Buterin przyznał, że nadal uważa, że ​​VC jest „niezbędne”. W kwestii Fundacji Ethereum upierał się, że znajduje się ona na „krawędzi” ekosystemu, a nie w jego centrum:

„Rolą Fundacji […] jest motywowanie i zachęcanie ludzi do zaangażowania w ramach coraz większej liczby projektów, przy jednoczesnym dotowaniu coraz większej liczby projektów.”

Kwestia NFT

Co założyciel Ethereum myśli o NFT? Buterin powiedział, że branża tokenów niewymienialnych rozwija się dobrze i przedstawia sobą dużą wartość. Ostrzegł jednak przed przyjęciem myślenia, jakoby rynek NFT (w swojej obecnej formie) miałby być zrównoważony finansowo:

„…każdy powinien cierpliwie poczekać, abyśmy naprawdę mogli zobaczyć i zrozumieć, jak powinien wyglądać długoterminowy, zrównoważony rynek NFT”.

Może Cię zainteresować:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.