TOP 3 kryptowaluty, które mogą zaskoczyć w 2023 r.

27 393

Które kryptowaluty są warte uwagi w nowym roku?

O kryptowalutach mówi się coraz częściej. Wielkie przeceny z minionego 2022 roku sprawiły, że wiele osób zaczęło się zastanawiać, czy inwestowanie w kryptowaluty jest uzasadnioną decyzją finansową w tych niepewnych czasach. Oczywiście trudno jest dokładnie przewidzieć, która kryptowaluta odnotuje zaskakujące wyniki w 2023 roku, lecz warto obserwować rozwój niektórych projektów.

Rynek kryptowalut rozpoczął rok 2023 od przedłużających się niekorzystnych warunków, które charakteryzowały branżę w ciągu ostatniego roku. W tym artykule omówimy 3 najlepsze kryptowaluty do handlu w 2023 roku, podkreślając projekty o najwyższym potencjale cenowym i stabilności. Wartość Bitcoina i Ethereum jest znana, ale które jeszcze warto obserwować?

Litecoin (LTC)

Litecoin (LTC) jest kryptowalutą zaprojektowaną w celu zapewnienia szybkich, bezpiecznych i tanich płatności dzięki wykorzystaniu unikalnych właściwości technologii blockchain. Posiada wiele podobieństw do Bitcoina i bazuje na jego oryginalnym kodzie źródłowym.​ Litecoin jest również formą cyfrowego pieniądza.

Czas przetwarzania bloku w Litecoin wynosi tylko 2,5 minuty, co w połączeniu z wyjątkowo niskimi opłatami transakcyjnymi sprawia, że moneta nadaje się do mikrotransakcji i płatności w punktach sprzedaży.

LTC jest jedną z najstarszych kryptowalut i drugim altcoinem (kryptowalutą inną niż bitcoin) w historii. Pierwszy blok Litecoina został wykopany 11 października 2011 r.

Wykres Litecoina pokazuje, że być może dołek z czerwca zeszłego roku był ostatecznym dołkiem, gdyż cena odbiła wzrostowo pomimo dalszej wyprzedaży głównych kryptowalut. Obroniona została linia wsparcia, która wcześniej była testowana w 2020 roku.

XRP

XRP to natywna kryptowaluta Ripple, system płatności kryptowalutowych stworzony przez Ripple Labs Inc. Został stworzony przez Ripple jako szybka, mniej kosztowna i bardziej skalowalna alternatywa dla innych zasobów cyfrowych i istniejących już platform płatności pieniężnych, takich jak SWIFT.

Token umożliwia użytkownikom wysyłanie monet na całym świecie w ciągu kilku sekund po najniższych możliwych stawkach, jest tani i wydajny.

Społeczność kryptowalut wciąż czeka na wynik procesu Ripple przeciwko Securities Exchange Commission (SEC). Dla przypomnienia, amerykański regulator pozwał firmę Ripple za rzekomą nielegalną sprzedaż tokenów XRP o wartości ponad 1,3 miliarda dolarów. Jeśli sprawa zostanie rozstrzygnięta na korzyść Ripple, może dać to dodatkowy impuls do imponującego wzrostu w 2023 roku.

Na tygodniowym wykresie XRP cały czas utrzymuje linię wsparcia w okolicach 0.3100$. Jest to w jakimś stopniu pozytywny sygnał, gdyż traci mniej niż BTC podczas ostatnich miesięcy. Obecna linia wsparcia była już wielokrotnie testowana a w przeszłości była traktowana również jako opór.

Cosmos (ATOM)

ATOM to kryptowaluta, która obsługuje ekosystem łańcuchów bloków zaprojektowanych do skalowania i współdziałania ze sobą. Celem zespołu jest „stworzenie Internetu łańcuchów bloków, sieci zdolnych do komunikowania się ze sobą w sposób zdecentralizowany”. Cosmos to łańcuch oparty na algorytmie proof of stake. Został zapoczątkowany w 2014 roku przez Ethana Buchmana i Jae Kwon.

Cosmos jest opisywany jako „Blockchain 3.0” najważniejszym celem jest zapewnienie, aby jego infrastruktura była prosta w użyciu. W tym celu zestaw programistyczny Cosmos koncentruje się na modułowości. Pozwala to na łatwe zbudowanie sieci przy użyciu fragmentów kodu, które już istnieją. W dłuższej perspektywie mamy nadzieję, że w rezultacie tworzenie złożonych aplikacji będzie prostsze. Skalowalność to kolejny priorytet, co oznacza, że znacznie więcej transakcji może być przetwarzanych na sekundę niż w bardziej staromodnych systemach blockchain, takich jak Bitcoin i Ethereum.

Na wykresie Cosmosu widać, że pomimo ogólnej bessy na rynku – ATOM potrafił zrobić imponujący wzrost ponad 200% od początku czerwca do września, co jest zdecydowanie lepszym wynikiem niż chociażby na wykresie BTC i ETH.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje: Jaki koniec i początek roku na krypto?

Komentarze