Solana znowu ma problemy

Sieć Solana nie działała przez 48 godzin. Użytkownicy, którzy zaciągnęli pożyczki, padli ofiarą masowych likwidacji.

48-godzinna awaria sieci Solana

Podczas niedawnych spadków na rynku aktywów cyfrowych Solana dostała kolejnej czkawki, która wywołała panikę wśród traderów i użytkowników DeFi.

Zespół Solany zdał sobie sprawę z problemów w piątek, 21 stycznia 2022 r., około godziny 01:00.

„Klaster mainnet-beta doświadcza pewnego spadku wydajności, obecnie badamy ten problem” – napisano na Twitterze.

Dochodzenie trwało ponad 24 godziny. Ostatecznie, w sobotę o godzinie 18:55, zespół Solana zidentyfikował, co się dzieje. Zgodnie z treścią skąpego raportu na stronie Solana Status problem był spowodowany „nadmiernymi zduplikowanymi transakcjami” wykonywanymi przez boty.

Problem został rozwiązany w niedzielę około godziny 17:19 po wydaniu i przyjęciu wersji 1.8.14, która została zaprojektowana w celu „złagodzenia najgorszych skutków problemu”.

„Nadchodzące wersje mają na celu poprawę stanu sieci. W ciągu najbliższych 8-12 tygodni, wprowadzonych ma zostać więcej ulepszeń. Wiele z tych funkcji jest obecnie dostępnych w Testnecie, gdzie są rygorystycznie testowane.”

Użytkownicy są wkurzeni

Niedawny problem z siecią Solana dostarczył programistom i osobom spoza Solany kolejnej okazji do ośmieszenia rzekomego killera Ethereum.

Autor HarperCollins, Mark Jeffery, uważa, że powtarzające się przerwy w działaniu sieci odbierają Solanie koronę lidera blockchainów przyszłości.

Inwestor technologiczny Daniel Cheung podziela podobne same odczucia:

Chociaż problem został rozwiązany, użytkownicy DeFi musieli stawić czoła ciężkiej fali likwidacji w ciągu 48 godzin, w których sieć nie działała.

Weekendowa awaria sieci Solana miała miejsce w jednym z najgorszych momentów na rynku kryptowalut. Ceny spadały, a użytkownicy szukali sposobów na uzupełnienie swojego salda, aby uniknąć przymusowej likwidacji.

Niestety, użytkownicy sieci Solana, którzy zaciągnęli pożyczki z zabezpieczonymi aktywami, takimi jak SOL, na platformach pożyczkowych takich jak Solend, nie zdołali uratować swoich aktywów podczas załamania rynku, jako że blockchain zmagał się z przeciążeniem. Nastąpiła masowa likwidacja, na skutek której użytkownikom pozostało już tylko liczyć straty.

Jak poinformował zespół Solend:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.