PancakeBunny spada o 96% w kilka chwil

Token z Binance Smart Chain – PancakeBunny, spada o 96% w kilka chwil.

Kolejny wyciek

PancakeBunny to najnowszy natywny protokół DeFi, zbudowany na blockchainie największej giełdy kryptowalut świata – Binance Smart Chain, który został wykorzystany przez złośliwe oprogramowanie. W wyniku ataku platforma utraciła środki użytkowników o wartości ponad 200 milionów dolarów.

Według serii wątków opublikowanych przez zespół PancakeBunny w ciągu ostatnich godzin, protokół był przedmiotem ataku błyskawicznego ze strony zewnętrznego hakera. Atakujący pożyczył ogromną ilość Binance Coin (BNB), a następnie wszedł w posiadanie jeszcze większej ilości tokenów BUNNY. Następnie w celu zmanipulowania ceny aktywów, zrzucił ogromne ilości tokenów na rynek przy wykorzystaniu pary BUNNY / BNB.

To dopiero roller coaster

Całe zagranie ze stron hakera sprawiło, że cena tokenu BUNNY najpierw wystrzeliła z 150 do 240 USD, czyli o 60%. Następnie zaliczając zjazd prawie do 0 USD.

Para BUNNY/BNB

Chcąc sprzedać ogromne ilości swoich tokenów, haker użył zlecenia sprzedaży po cenie rynkowej, co spowodowało wręcz całkowite wyczyszczenie całego order book po stronie kupujących.

Genialny spekulant?

BUNNY / BNB była jedyną pulą, która została wyssana przez hakera, a złośliwy haker uciekł z 697 000 BUNNY i 114 000 BNB. Przy wycenie Binance Coin za około 296 USD, uważa się, że haker zarobił na aktywach wartość 200 milionów USD.

Spekulant dołączył również prywatną notatkę zawierającą kalambur z królikiem do transakcji, które opróżniły pulę, o treści: „ArentFlashloansEaritating” (pol. czy błyskawiczne pożyczki nie są denerwujące). Wszystkie fundusze pożyczone na wykonanie ataku zostały zwrócone za pośrednictwem PancakeSwap.

Finansowy Krytyk

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze