Nowy rok, nowe ATH Ethereum

1 321

Każdy Nowy Rok jest traktowany przez wielu jako nowy początek. Nowy start, który może przynieść sukcesy ale również pasmo porażek. Niemal każdy zastanawia się co przyniesie kolejne 365 dni. Drugi dzień roku 2018 Ethereum może zaliczyć do udanych. Około godziny 3:30 czasu Polskiego ETH osiągnęło rekordowe ATH przebijając poziom 900$. Kapitalizacja natomiast przekroczyła 85 miliardów USD.

Nowy rok nowe rekordy

Obroty trzeciej co do wielkości kryptowaluty na świecie, zaczęły rosnąć około północy z poniedziałku na wtorek. Gwałtowny wzrost osiągnął punkt kulminacyjny o godzinie 3:30 naszego czasu, kiedy to według coinmarketcap osiągnął wartość 914$ za sztukę, dzięki czemu ustanowił nowy rekord. Po osiągnięciu tego pułapu wartość nieznacznie spadła, jednak dalej utrzymuje się w granicach 850 – 900 $ w zależności od źródła informacji. W momencie pisania artykułu wartość ETH według notowań coindesk.com wynosi 897.65$. Wartość waluty wzrosła więc o około 15% względem ostatnich 24 godzin. Nowym rekordem jakim może poszczycić się token platformy Ethereum jest również przekroczenie 85 miliardów $ kapitalizacji ( na godzinę 18:00 kapitalizacja wynosi nieco ponad 86 miliardów i dalej rośnie).

rekord

Siła z dalekiego wschodu

Przyczyną nagłego wzrostu ceny Ehtereum jest prawdopodobnie duży ruch na tej platformie w krajach Azjatyckich. W Korei Południowej oraz Singapurze za jeden ether musimy zapłacić około 1,100 USD. Jeśli więc popyt na Ether na globalnym rynku kryptowalut będzie podobny do popytu na rynku południowokoreańskim, cena Ether będzie w stanie stosunkowo szybko przekroczyć 1000 USD. Może on więc w krótkim czasie przekroczyć wartość Ripple. W tym tygodniu CEO Coinbase (Singapurskiej giełdy), Brian Armstrong, oświadczył, że firma skoncentruje się na rozwoju Toshi, zdecentralizowanej przeglądarki aplikacji Ethereum, aby poprawić dostępność zdecentralizowanych aplikacji dla zwykłych użytkowników.

Rok 2018 rokiem Ethereum

Pod względem deweloperskim i ogólnej aktywności sieci, sieć blockchain Ethereum osiągnęła ostatnio najwyższy dotychczasowy poziom. Poczyniono znaczące postępy w zakresie opracowania protokołu  „proof-of-stake” (PoS) poprzez testowanie Caspera w sieci testowej Ethereum. Zdecentralizowane aplikacje, takie jak CryptoKitties, zaczęły wykazywać potencjał sieci Ethereum w przetwarzaniu cyfrowych transakcji giełdowych typu peer-to-peer, które można wykorzystać w tradycyjnym sektorze finansowym, aby płynnie wymieniać aktywa, towary i waluty w sposób zdecentralizowany. Optymizm związany z wysoką wydajnością zdecentralizowanych aplikacji i wzrostem wsparcia ze strony głównych startupów typu blockchain, takich jak Coinbase, skłonił rynek do budowania zaufania wokół krótko i średnioterminowej wydajności Ether. CEO Coinbais wypowiedział się na temat współpracy z platformą ethereum:

„Nasza teoria mówi, że smartfon + ethereum + aplikacja oferuje bezprecedensową możliwość dostarczenia tego ludziom na całym świecie. Próbujemy zwiększyć ekonomiczną wolność świata i oczyścić złe zachowanie w krajach o najniższym wskaźniku punktacji.”

Poprawa infrastruktury i wprowadzenie rynku zdecentralizowanych aplikacji jeszcze bardziej zwiększy użyteczność i dostępność sieci Ethereum. Czy będziemy więc świadkami podbicia przez Ethereum rynku kryptowalut w tym nowo rozpoczętym 2018 roku? Oczywiście nie tylko cena ETH zaczyna rosnąć niemal każda z czołowych kryptowalut widnieje dziś na zielono w zestawieniach. Zapowiada się więc kolejny ciekawy rok w świecie kryptowalut i blockchainu.

Komentarze