Nexus od teraz akceptowany przez Coinomi i Coinpayments

Nexus nie jest już stosunkowo młodą kryptowalutą, ale w ostatnich dniach budzi coraz większe zainteresowanie społeczności. Sporą innowacją, którą wnosi jest fakt, że głównym celem twórców jest zbudowanie infrastruktury monetarnej z wykorzystaniem satelit – blockchain w kosmosie? To brzmi ciekawie.

Wokół projektu zaczęło być ostatnio coraz głośniej wśród społeczności. Dzieje się tak zarówno za sprawą ceny, która od stycznia br. wzrosła ok. 15 razy, jak i za sprawą samego środowiska, które aktywnie działa na rzecz rozwoju i promocji waluty. Nexus od strony technicznej to w dużej mierze próba ulepszenia protokołu Bitcoina i eliminacja jego najpoważniejszych wad takich jak problem scallingu. Deweloperzy zapowiadają w najbliższych dniach dość dużą aktualizację i wydanie whitepaper. Z pewnością pomoże to dotrzeć monecie do większej ilości odbiorców.

Budujemy infrastrukturę dla nowego systemu monetarnego z wykorzystaniem satelit i nowego oprogramowania by dystrybuować wirtualną walutę. Poprzez dostarczenie nowego, darmowego i zdecentralizowanego Internetu ludzie na całym świecie będą połączeni w nowy sposób. W sposób, który zapewni przejrzystość, wolność i dobrobyt.

– można przeczytać na stronie projektu.

Tymczasem w ostatnich dniach ukazał się newsletter Nexus, który zdradza najważniejsze postępy jakie dokonały się w rozwoju projektu. Dużym zaskoczeniem jest akceptacja przez Coinomi i Coinpayments projektu, który w gruncie rzeczy nie jest jeszcze zbyt popularny. Sama implementacja portfela Coinomi jeszcze trochę potrwa, jednak już teraz Nexus może być akceptowany jako metoda płatności w dużej ilości stron internetowych za sprawą Coinpayments.

Oprócz tego można dowiedzieć się o stworzeniu nowego dedykowanego oprogramowania do wydobywania waluty, możliwości dotowania projektu czy też o tak prozaicznej sprawie jak otwarcie sklepu z ubraniami i dodatkami związanymi z walutą. Projekt z pewnością ma jeszcze sporą drogę do pokonania, aby mógł liczyć się na obecnym rynku. To co jednak cieszy o wiele bardziej to fakt, że pojawia się coraz więcej projektów, które swoją ideą mierzą wysoko – w tym przypadku dosłownie w kosmos – w przeciwieństwo do takich projektów jak np. Dogecoin, który powstał głównie z powodu chwilowej mody na memy internetowe z tytułowym „doge”.

 

MW.

Komentarze