Cagecoin w jeden dzień w top 10 kryptowalut

Cena kryptowalut potrafi się szybko zmieniać, ale to, co w ostatnich dniach doświadczył kurs jednej z nich, to prawdziwy roller coaster. Wystarczyło 50 tysięcy dolarów obrotu, żeby cena wzrosła

CageCoin w ciągu jednej doby wzrósł tak mocno, że moneta znalazła się w zestawieniu dziesięciu najwyżej kapitalizowanych kryptowalut z wynikiem 54 miliony dolarów. Triumf jednak nie trwał długo i CageCoin szybko spadł w zestawieniu coinmarketcap.com do trzeciej setki.

fot. coinamarketcap.com

Moneta, która została stworzona trzy lata temu, żeby „zasilać Nicolasa Cage’a”. Twórcy przekonywali, że niepotrzebne są kocie, ani psie waluty, skoro z ich połączenia powstaje Nicolas Cage.

„Catcoin + Dogecoin = Cagecoin”

brzmiało hasło zachęcające do kopania monet.

Jak wiele innych, nie cieszyła się szczególnym zaufaniem i popularnością, aż niespodziewanie w zeszły weekend weszła do zestawienia 10 kryptowalut o największej kapitalizacji. Znalazła się tylko o jedną pozycję za NEM, monetą, która według Rankingu Kryptowalut za 2016 rok znalazła się na drugim miejscu.

Obroty CageCoin według coinmarketcap.com wynosiły w sobotę 4 tysiące dolarów, a w niedzielę dziesięciokrotnie więcej. Dla porównania dzienne obroty Bitcoina to 140, a Ethereum 7 milionów dolarów.

Ponieważ, zapewne przez działania spekulacyjne, kurs akcji wzrósł o 31 tysięcy procent, wystarczyło naprawdę niewiele, żeby kapitalizacja wzrosła do kilkudziesięciu milionów dolarów. Dwa dni później kapitalizacja monety spadła do 70 tysięcy dolarów.

Warto wspomnieć, że święcąca krótkotrwały sukces kryptowaluta nieprzypadkowo sławi imię Nicolasa Cage’a. Ten hollywoodzki aktor grał w ponad 60 filmach różnych gatunków. Przez to przylgnęło do niego określenie, że jest dosłownie wszędzie. Wraz z rozwojem internetu stał się wdzięcznym tematem do memów i różnorakich parodii, które są równie popularne w USA, jak te z Chuckiem Norrisem. To sieciowa, a nie filmowa, popularność spowodowała, że trzy lata temu znaleźli się chętni, żeby stworzyć kryptowalutę na jego cześć.

 

Na te 3 rzeczy warto spojrzeć oceniając kryptowalutę (na przykładzie CageCoin):

1. Jej kapitalizację i obroty w ciągu doby – 268 miejsce, 77 tys.$ kapitalizacji, 626$ obrotów

2. Dane historyczne. 4 i 5 lutego widzimy gwałtowny i nienaturalny skok wartości przy jednoczesnych niskich obrotach. Pokazuje to możliwość spekulacji ceną CageCoin.

3. Informacje o giełdach wraz z obrotami. Cagecoin jest notowany na trzech CoinGather, Bluetrade, Cryptopia. Żadna z nich nie należy do grupy najbardziej wiarygodnych giełd.

Komentarze