Kurs DOGE 20% w dół | Wszystkiemu „winien” Elon Musk?

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, najwyraźniej zrobił sobie przerwę od memowego wydźwięku swoich tweetów o kryptowalutach. Są tacy, którzy ironizują, jakoby miał własnie zrozumieć ich spekulacyjną naturę. W jednym ze swoich ostatnich wpisów na Twitterze Musk skrytykował to, co dzieje się wokół sieci Dogecoin. Po jego tweecie, kurs DOGE spadł o 20%.

Miliarder stwierdził, że jedynym stymulantem, który kryje się za niedawną pompą na DOGE są wieloryby. Musk określił największych inwestorów mianem „prawdziwego problemu”.

W związku z powyższym, Elon Musk zachęcał największych hodlerów Dogecoin do upłynnienia swoich zasobów, aby uczynić kryptowalutę bardziej demokratyczną:

„Jeśli główni posiadacze Dogecoin sprzedadzą większość swoich monet, otrzymają moje pełne poparcie. Zbyt duża koncentracja to jedyny prawdziwy problem imo.”

Po tweecie Muska kurs DOGE spadł o ponad 20%…

Billy Markus nie jest wielorybem

Współzałożyciel Dogecoin Billy Markus – który przyczynił się do powstania memowej kryptowaluty – opublikował niedawno na Reddicie list, w którym zakwestionował manię otaczającą jej stworzenie:

„Ludzie mówią, że DOGE sięgnie 1 dolara. To uczyniłoby „kapitalizację rynkową” większą niż faktycznych firm świadczących usługi milionom, takie jak Boeing, Starbucks, American Express, IBM. Czy Dogecoin na to zasługuje? Nie mogę tego pojąć, nie mówiąc już o odpowiedzi.”

Markus twierdzi również, że ludzie mogą wycenić monetę w dowolny sposób, a jej wartość wewnętrzna nie jest czymś, co może zdefiniować twórca.

Sam Markus wypadł już z dogecoinowej gry. Wyznał, że sprzedał wszystkie swoje kryptowaluty w 2015 roku po zwolnieniu z pracy i kupił używaną Hondę Civic:

„Rozdałem i /lub sprzedałem wszystkie kryptowaluty, które miałem w 2015 roku po tym, jak zostałem zwolniony z pracy i przestraszyłem się, jak bardzo w tamtym czasie skurczyły się moje oszczędności.”

Markus twierdzi, że prawdziwą wartością Dogecoin jest potencjał jego społeczności. Wyznał, że jeśli społeczność ucieleśnia radość, życzliwość, zabawę, empatię, kreatywność i absurd, to jest to „prawdziwa wartość DOGE”.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze