Ethereum odnotowało nowy rekord ceny
Dziś około godziny 6 rano, cena drugiej największej kryptowaluty świata osiągnęła nowy rekord ceny. Stało się to zapewne na fali impulsu wzrostowego bitcoina, który w przeciągu jednej godziny zyskał blisko 2000 USD.
W momencie przygotowywania niniejszej publikacji nowy rekord ceny ethereum wynosi 2188,46 USD. Jest ro równoznaczne z 4,27% wzrostem w ciągu ostatnich 24 godzin.
Wraz z atakiem na nowe ATH, cena ETH nie dała rady, przynajmniej na tę chwilę, poszybować wyżej, by w nieskrępowany sposób odkrywać nowe, niezbadane dotąd, poziomy cenowe. Atak byków spotkał się z szybkim i zdecydowanym odrzuceniem (wykres świecowy 1H):
Co słychać na bitcoinie?
W tym samym czasie bitcoin przymierza się do zaatakowania swojego dotychczasowego rekordy ceny, który znajduje się na poziomie 61 683 USD (CoinMarketCap).
Podobnie jak w przypadku ethereum, kurs BTC/USD wzrósł od dnia wczorajszego o lekko ponad 4%.
Ruch wzrostowy na bitcoinie został uwieczniony wysoką, zieloną świecą:
Czy bitcoin również, jeszcze dzisiaj pokusi się o wyznaczenie nowego ATH? Przypomnijmy, że dotychczasowy rekord ceny największej kryptowaluty świata wynosi 61,683 USD (CoinMarketCap).
Dlaczego bitcoin i ethereum rosna właśnie teraz?
Impulsy wzrostowe na kursach czołowych kryptowalut były wróżone przez analityków już od dłuższego czasu. Na fali najbardziej przekonujących argumentów natury fundamentalnej pozostaje wejście Coinbase na Nasdaq.
Przypomnijmy, że 7 kwietnia firma przedstawiła wnioski ze sprawozdania finansowego za działalność w I kwartale tego roku. Odnotowany obrót wyniósł 335 miliardów dolarów.
IPO Coinbase niesie aktualnie – w dużej mierze – nadzieje na wzrost kursu BTC/USD – na swoich własnych barkach. Czy uda mu się to osiągnąć bez ugiętych kolan i bólu w kręgosłupie okaże się zapewne 14 kwietnia, kiedy akcje amerykańskiej giełdy oficjalnie zadebiutują na parkiecie Nasdaq.
Może Cię zainteresować:
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.