Ethereum dodane do portfela blockchain.info

Blockchain.info to jeden z największych portfeli Bitcoin online. Firma zdecydowała się rozszerzyć swoją ofertę poprzez dodanie obsługi Ethereum. Ruch ten wydaje się oczywisty wziąwszy pod uwagę pozycję jaką zajmuje ETH – jest drugą kryptowalutą pod względem kapitalizacji, a także bardzo popularną wśród społeczności.

Ethereum bywa nazywany Bitcoinem 2.0. Faktycznie przynosi wiele rewolucyjnych rozwiązań ze smart contractami na czele. (Więcej o Ethereum można przeczytać tutaj.) Waluta w ciągu zaledwie czterech miesięcy zwiększyła swoja wartość ponad 40 krotnie. Jeszcze pod koniec lutego warta była $10, by w połowie czerwca przekroczyć $400. Cena jednak załamała się wkrótce po tym osiągając nawet $140, jednak obecnie konsoliduje się na poziomie ok. $300. Warto również zaznaczyć, iż ETH jako pierwsza kryptowaluta w historii realnie zagroziła dominacji Bitcoina. Mianowicie współczynnik ten wynosił dla Bitcoina rekordowo niskie 37%, zaś dla ETH rekordowo wysokie 33%. Jeżeli w przyszłości doświadczymy podobnej hossy na altcoinach jak na wiosnę tego roku to możemy być świadkami zmiany w rankingu kapitalizacji walut. Obecnie ETH ma kapitalizację na poziomie $27 mld, zaś Bitcoin ok. $70 mld.

Ethereum blockchain.info
źródło: blockchain.info

Ethereum zatem jest coraz częściej akceptowane przez największe platformy. W minionym tygodniu informowaliśmy, iż Ethereum zostało w końcu dodane na jedną z największych giełd kryptowalut Bitstamp. Dość późno w stosunku do konkurencji, lecz jak mówi przysłowie lepiej późno niż wcale. Na podobny krok zdecydował się jeden z największych portfeli Bitcoin online blockchain.info. Serwis ma nadzieję, iż dodanie ETH pozwoli użytkownikom na lepszą interakcję z cyfrową ekonomią:

Powodem, dla którego zdecydowaliśmy się dodać Ethereum jest fakt, że jesteśmy świadomi istnienia wspólnoty, ekosystemu i dojrzałej technologii jakie otaczają ETH

powiedział CEO blockchain, Peter Smith. Twierdzi również, iż późna adopcja związana jest z sytuacją demograficzną serwisu. Aż 80% użytkowników jest spoza Stanów Zjednoczonych, gdzie świadomość istnienia ETH jest mniejsza. Podaje przykład portfela Coinbase, który wspierał ETH już od początków roku 2016. Przy tej okazji warto wspomnieć, iż CEO Coinbase dołączył do prestiżowej listy magazynu Forbes „40 under 40”, w której umieszczane są osoby poniżej 40 lat. Na tej samej liście znalazł się twórca Ethereum, Vitalik Buterin. Jak widać związki z Ethereum potrafią przynieść spore korzyści.

MW.

 

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze