Coinbase umożliwi staking Ethereum

Na kilka godzin przed uruchomieniem Ethereum 2.0, Coinbase, wiodąca amerykańska giełda kryptowalut, postanowiła ciepło powitać ewolucję największego po Bitcoinie łańcucha bloków na świecie. Coinbase umożliwi staking Ethereum…

Traderzy czekający na aktualizację ETH2 otrzymali potwierdzenie od Coinbase, że giełda umożliwi staking ethereum. Oczywiście Coinbase zadeklarowała również, że wprowadzi możliwość obrotu tokenami ETH 2.

Staking ethereum na Coinbase

Zespół Coinbase potwierdził również przyszłą interoperacyjność między tokenami ETH i ETH2, dzięki czemu użytkownicy będą mogli handlować w dowolnym momencie. Należy jednak podkreślić, że w przypadku, gdy zdecydują się pstakować swoje monety w inteligentnym kontrakcie Ethereum 2.0, fundusze zostaną zablokowane na bliżej nieokreślony czas.

„Podczas gdy ostakowane tokeny ETH2 pozostają zablokowane w łańcuchu beacon, Coinbase umożliwi również handel między ETH2, ETH i wszystkimi innymi obsługiwanymi walutami, zapewniając płynność naszym klientom”.

Coinbase nie ma nic wspólnego z tą „blokadą”. Deweloperzy ustalili tę normę w podstawowym kodzie Ethereum 2.0. Sieć pozostawi tokeny zablokowane na jakiś czas. Jednak społeczność wydaje się zadowolona z tego warunku. Poświadczyła to przekraczając minimalny depozyt do kwoty ponad 855 000 ETH.

Coinbase ujawniła, że te funkcje będą dostępne „na początku 2020 r.”, tylko dla określonych jurysdykcji.

Czym jest Ethereum 2.0?

Ethereum 2.0 to ewolucja oryginalnego łańcucha blokowego Ethereum.

Warto pamiętać, że w przeciwieństwie do Bitcoin i innych blockchainów, w łańcuchu blokowym Ethereum zachodzi wiele interakcji w wyniku zamiany tokenów, opracowanych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji działających w tej sieci.

Sukces Ethereum okazał się jego główną słabością. W obecnych warunkach Ethereum nie było gotowe do globalnej adopcji.

Ethereum 2.0 stara się to zmienić. Po pierwsze, przejście z PoW do PoS sprawi, że algorytm konsensusu będzie znacznie bardziej wydajny, bez niepotrzebnych kosztów energii. Podobnie, sprawia, że przeprowadzenie ataku 51% staje siębardziej skomplikowane.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze