CEO BlackRock wieszczy dobrą przyszłość krypto

BlackRock nie przejmuje się upadkiem FTX

Dyrektor generalny BlackRock nie przejmuje się chwilowymi zawirowaniami w związku z upadkiem FTX

Sytuacja na rynku kryptowalut stała się mocno napięta po upadku założonej przez Sama Bankmana-Frieda giełdy FTX, oraz spółek pochodnych jak FTX U.S i Alameda Research. Choć cena Bitcoina nie wskazuje na szybki powrót pozytywnego nastroju inwestorów, to jednak na światło dzienne przebijają się coraz częściej głosy mocnego optymizmu, i to nie z byle jakich ust. W cieniu globalnego kryzysu, odbywa się globalna adopcja cyfrowych aktywów, na nieznaną dotąd skale, a jeden z ważnych jej uczestników po raz kolejny dowodzi niesłabnącego zaangażowania w rozwój rynku. Choć jednocześnie kwestionuje zasadność istnienia tokenów giełdowych (scentralizowanych) to jednak w jego opinii sama koncpecja tokenizacji papierów wartościowych jest kolejnym etapem na drodze ewolucji rynków finansowych. To właśnie zdanie CEO firmy BlackRock.

BlackRock to największa na świecie firma zarządzająca aktywami

Dyrektor generalny spółki wyraził zdanie, że przyczyną całkowitego upadku FTX było stworzenie jej własnego tokena giełdowego (na dodatek skorelowanego) FTT, który był właśnie scentralizowany, a zatem sprzeczny z „całymi podstawami tego, czym jest kryptowaluta”. Cóż, ciężko chyba nie zgodzić się w tej materii z zarządcą największej na świecie firmy, która zarządza aktywami. Prezes Larry Fink wygłosił te uwagi podczas szczytu Dealbook 2022 (New York Times), który odbył się 30 listopada. Mimo tego, dyrektor generalny firmy inwestycyjnej o wartości 8 miliardów dolarów, uważa że kryptowaluty i sama technologia blockchain, która jest ich fundamentem są i w dalszym ciągu będą rewolucyjne. Warto w tym miejscu wspomnieć, że tokeny giełdowe takie jak Binance Coin i CRO odpowiadają za ponad 57 miliardów dolarów z całkowitej kapitalizacji rynkowej kryptowalut wynoszącej w momencie pisania tego artykułu 816 mld USD. Sporo, prawda?

Sprawdź także: Uniwersytet Harvard: Kupujcie Bitcoina!

Tokeny kryptograficzne następcami ETF-ów?

Fink stwierdził w wywiadzie dla dziennikarza New York Times, Andrewa Sorkina, iż uważa on, że kryptowaluty to potencjalni następcy funduszy ETF, które były przyczyną poprzedniej ewolucji w sferze inwestycji. Jasno powiedział on, że:

Wierzę, że następną generacją rynków, następną generacją papierów wartościowych będzie tokenizacja papierów wartościowych

źródło: CoinTelegraph
Komentarze