Cardano pod parasolem Coinfirm | Zobacz, dlaczego to tak ważna informacja

Cardano Foundation podjęła współpracę z dostawcą analiz blockchain Coinfirm.io. Głównym celem partnerstwa jest zapewnienie zgodności działalności Cardano z wytycznymi Financial Action Task Force (FATF).

Compliance „na tip-top”

W wydanym w tym tygodniu komunikacie Fundacja Cardano poinformowała, że w celu zapewnienia zgodności z wymogami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu, ​​będzie korzystać z analiz Coinfirm.io.

Przedstawiciele Fundacji stwierdzili, że ​​partnerstwo pozwoli na uzyskanie „pełnej zgodności” z regulacjami FATF i szóstą dyrektywą Unii Europejskiej wydaną w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy, a także z wytycznymi innych organizacji.

Mel McCann, szef działu integracji technicznych w Cardano Foundation powiedział:

„Analiza AML/CFT jest niezbędna, aby kryptowaluta mogła zostać masowo przyjęta na rynkach regulowanych. Narzędzia i usługi świadczone przez Coinfirm umożliwiają każdej giełdzie, powiernikowi i wszystkim innym stronom trzecim jawne śledzenie historii ADA przechowywanych w ich portfelach.”

McCann stwierdził również, że Cardano Foundation będzie w stanie zapewnić dostęp do takich analiz dla wszystkich aktywów wybitych w łańcuchu bloków Cardano. Wraz ze zbliżającym się nieuchronnie terminie premiery smart kontraktów na blockchainie Cardano (12 września), współpraca z Coinfirm wydaje się mieć niebagatelne znaczenie.

Co nowego w Cardano?

Ostatnia z trzech aktualizacji w pakiecie Alonzo, długo oczekiwana aktualizacja Alonzo Purple ma przynieść Cardano pełnię możliwości w zakresie smart kontraktów. Od czasu jej ogłoszenia, cena ADA wzrosła powyżej poziomu 2 USD po raz pierwszy od trzech miesięcy. Kryptowaluta sieci Cardano osiągnęła w poniedziałek rekord ceny wynoszący 2,9174 USD. Od tego czasu cyfrowe aktywo zaczęło jednak tracić na wartości i w chwili przygotowywania niniejszej publikacji było notowane na poziomie 2,57 USD. Z kapitalizacją rynkową w wysokości 83 miliarda USD, ADA wyprzedziła ostatnio Binance Coin, zdobywając pozycję trzeciej co do wielkości kryptowaluty wg kapitalizacji rynkowej według zestawienia CoinMarketCap.com.

Więcej interesujących doniesień ze stajni Coinfirm znajdziesz tutaj

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze