Bitcoin Cash i Segwit w portfelu Blockchain.info

Jeden z największych i najpopularniejszych portfeli online blockchain.info ogłosił rozszerzenie wsparcia dla kryptowalut. Obecnie pełne wsparcie jest przewidziane dla Bitcoina i Ethereum, a dla Bitcoin Cash jedynie ograniczone. Ma to się zmienić do końca grudnia i także BCH wraz z Segwit mają otrzymać pełne wsparcie. 

O decyzji poinformował CEO blockchain.info Peter Smith za pośrednictwem Twittera.  Pełny komunikat dostępny jest także na blogu portfela. Roadmap przewiduje skupienie się na wsparciu segwit dla wszelkich produktów firmy w 2018 r. Wcześniej jednak ma pojawić się pełne wsparcie dla Bitcoin Cash. Jest on dostępny na platformie od 11 października, jednak w ograniczonej funkcjonalności.

Uruchomiliśmy częściową obsługę Bitcoin Cash 11 października i obiecaliśmy monitorować zapotrzebowanie rynku na w pełni funkcjonalne wsparcie. Naszym zdaniem to zapotrzebowanie okazało się silne i takim pozostanie. Planujemy zaoferować pełne internetowe wsparcie dla Bitcoin Cash przed końcem roku wraz ze wsparciem dla wszystkich naszych platform przed końcem pierwszego kwartału 2018 roku.

Bitcoin Cash CEO Peter Smith
źródło: Twitter

Decyzja blockchain.info pokazuje więc, że BCH jest traktowany poważnie na rynku, a nie jedynie jako zbędna kopia Bitcoina. Uruchomienie pełnego wsparcia zapewne przyczyni się do dalszego wzrostu popularności forka Bitcoina ze względu na bardzo dużą liczbę użytkowników korzystających z tej platformy. Czy przełoży się to na cenę monety? Czas pokaże. Niewątpliwie jednak kolejne akceptację budują jego pozycję.

Nie tak dawno informowaliśmy o przekroczeniu przez BCH kapitalizacji Ethereum. Mieliśmy więc „dwa Bitcoiny” na czele, jednak dość krótko. Przez dłuższy okres czasu cena BCH konsolidowała się wokół poziomu $300, by wystrzelić do poziomu ok $2500. To właśnie ten nagły wzrost wartości spowodował ową zamianę miejsc z Ethereum. Nowy rekord kapitalizacji BCH wynosi niecałe $40 mld. To dość imponujący wynik, szczególnie jeśli zważmy na to, że 1 BCH kosztował ponad 1/3 BTC. Taki stan rzeczy jednak nie trwał długo jak już wspomniano. Bańka na BCH najprawdopodobniej pękła, cena testuje teraz poziom $1000. Kapitalizacja zaś powróciła w okolice $18 mld. Wydaje się jednak, że Bitcoin Cash ma zbyt silną pozycję na rynku, aby tak po prostu odejść w zapomnienie. Można więc przypuszczać, że cena prędzej czy później znajdzie punkt równowagi i pojawia się dalsze wzrosty. Rynek kryptowalut jest jednak na tyle zaskakujący, że może to nastąpić równie dobrze za tydzień lub rok.

Bitcoin cash cena
źródło: coinmarketcap.com

 

MW

Komentarze