Binance wyeliminował 6,3 mld tokenów LUNC. Po co?

Podczas gdy światowy rynek kryptowalut znajduje się na minusie, cena Terra Luna Classic (LUNC) odnotowała impulsywny wzrost o ponad 16% od początku grudnia. W tym samym okresie cyfrowa moneta zyskała również ponad 17% w stosunku do największych gigantów kryptograficznych na rynku, Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH). 

Wolumen wystrzelił o 231%

Handlowcy kryptowalut kupili i sprzedali LUNC o wartości ponad 250 milionów dolarów, zwiększając jego 24-godzinny wolumen do 231%. Te nagłe korzystne działania na LUNC mogą być spowodowane niedawnym wypaleniem tokenu. 

Platforma śledzenia rynku AI, LunaBurnTracker, poinformowała, że ​​portfel zawierający znaczną ilość tokenów LUNC wysłał ponad sześć miliardów jednostek o wartości ponad 1 miliona dolarów na martwy adres. W konsekwencji monety zostają spalone i utracone na zawsze.

Dedykowana strona internetowa LUNC do śledzenia wypalania, LUNCPenguins.com, potwierdziła, że ​​adres źródłowy pochodził z Binance.

Wypalanie tokenów metodą na wzrost ceny?

Wypalenie tokenów polega na częściowym usunięciu kryptowalutowych monet z rynku. Jest to dość popularna metoda stosowana w branży. Ma przede wszystkim wywołać deflację. Większe kryptowaluty nie potrzebują tego typu zabiegów. Burn event stosowany jest zazwyczaj w stosunku do altcoinów, a także przez giełdy do kontrolowania ilości monet w obiegu.

Celem wypalania tokenów (burn event) jest także zmniejszenie ogólnej podaży kryptowaluty, a tym samym zwiększenie popytu. Teoretycznie cena tokena wzrośnie, jeśli popyt jest wysoki, a podaż tokenów niska. Ma to zwiększyć korzyści dla potencjalnych inwestorów, planujących działania na danych walutach.

Pomimo tego, że Binance spaliło 6,3 miliarda tokenów, ogólna podaż monety w obiegu pozostaje powyżej 5,9 biliona, a kapitalizacja rynkowa wynosi 1 113 900 323 USD.

LUNC nie jest jedyny

W lipcu Binance spalił 1 959 595,29 BNB, co odpowiada 444 632 106 $ w momencie przeprowadzania akcji. To agresywne spalanie monet było zgodne z jej mandatem polegającym na doprowadzeniu całkowitej ilości monet Binance w obiegu do 100 milionów lub połowy kapitalizacji rynkowej. 

Komentarze