Atak 51% na BCHA | „BCH jest chroniony”

Trwa atak 51% na łańcuch BCHA. Anonimowy górnik próbuje obrócić w pył wszystko, co z niego zostało.

Anonimowy górnik, znany jako voluntarism.dev, zmienił regułę coinbase tak, że wszyscy górnicy muszą przesyłać 100% (zamiast 8%) nagród blokowych na adres IFP.

atak 51% BCHA
źródło: GitHub

To jest soft fork, a te bloki są uważane przez innych górników za ważne. Zasada ABC mówi bowiem, że musi zostać przekazane co najmniej 8%. Voluntarism.dev zostawia jednak jako sierotę każdy blok górników korzystających z czystego ABC (nie wysyłających 100%).

Jeśli BCHA chce odebrać górnikom 8% wynagrodzenia, dlaczego nie wziąć wszystkiego w całości? Górnicy byliby zasadniczo zmuszeni do bankructwa lub zaprzestania wydobywania BCHA.

voluntarism.dev stwierdził na Twitterze:

„Wartość, jaką ABC ukradło z BCH, blednie w porównaniu z naszymi wydatkami. Jesteśmy grupą starych górników i wielorybów. Możemy to robić latami. Następnym razem robiąc fork: użyj własnego bloku Genesis, własnego algorytmu pow i zbuduj własną społeczność. BCH jest chroniony ”.

Atak czy obrona?

Nieco zaskakujące jest to, że powyższe doniesienia nie mają wpływu na cenę BCHA na Coinex. To jedna z giełd, która nadal obsługuje BCHA po hard forku.

Co ciekawe, cyfrowe monety takie jak BCHA prawdopodobnie powinny zostać zdelistowane z giełdy. Wszystko przez wzgląd na zagrożenie podwójnym wydatkowaniem. Kilku użytkowników skorzystało z Twittera, aby wezwać giełdy do usunięcia ABC.

Do sprawy odniósł się również sam Vitalik Buterin:

Programiści ze społeczności BCH w rzeczywistości postrzegają ten atak jako „obronę” dla sieci. Dla nich Buterin też ma odpowiedź:

Może Cię zainteresować:

  • https://bithub.pl/kryptowaluty/altcoin/hard-fork-bitcoin-cash-juz-jutro-jestescie-przygotowani/
  • https://bithub.pl/opinie/crypto-critic-hard-fork-bitcoin-cash-wojna-podatki-i-cena-na-dnie/
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze