Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 19.10.2017

Jak co czwartek, dzisiejsza analiza skupi się na zaproponowanych przez czytelników altcoinach. Podobnie jak ostatnio, dzięki tak licznym propozycją, cała dzisiejsza ramówka została zaplanowana właśnie przez Was.

XMR/USD – Monero

Od połowy września kurs Monero porusza się w konsolidacji pomiędzy poziomami 85.00 – 103.00. Na skutek trwających od niedzieli spadków rynek dotarł w okolice dolnego ograniczenia tego boxu i mimo, ze wsparcie to nie zostało dokładnie przetestowane, to w już wczoraj w jego okolicy pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów. Dopóki jednak kurs nie wybije powyżej poziomu 103 USD będącego górnym ograniczeniem konsolidacji, spodziewać możemy się kontynuacji ruchu w trendzie horyzontalnym.

XMR/BTC – Monero

Zgodnie z sugestią jednego z czytelników, od teraz pojawiać się będą również analizy w odniesieniu do kursu BTC, a nie jak to było do tej pory – jedynie w stosunku do USD. Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że w tym przypadku kurs niemal nieprzerwanie od ośmiu tygodni porusza się na południe. Na skutek tych spadków pokonaliśmy po czym re-testując odrzuciliśmy techniczny poziom 0.0250 i biorąc pod uwagę, że najbliższe istotne wsparcie znajduje się dopiero w okolicy poziomu 0.0108, w najbliższym czasie (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków.

By spadki mogły być kontynuowane i by tak się jednak stało musielibyśmy najpierw pokonać lokalne wsparcie w okolicy poziomu 0.0149. Jego obrona wydaje się w chwili jedyną nadzieją na ewentualne wzrosty.

LSK/USD – Lisk

Od początku września br. Lisk porusza się w trendzie horyzontalnym. Warto jednak zwrócić uwagę na tworzącą się sekwencję coraz niższych dołków, na skutek której tworzy się formacja trójkąta zniżkującego. Biorąc pod uwagę, że obecnie znajdujemy się w okolicy linii tendencji spadkowej będącej jednocześnie górnym ograniczeniem wspomnianej formacji, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

LSK/BTC – Lisk

Spoglądając na poniższy screen zauważymy, ze również w stosunku do BTC, spodziewać moglibyśmy się osłabienia Liska. Na skutek trwających od niedzieli, spokojnych wzrostów kurs dotarł w okolice lokalnego oporu, gdzie już wczoraj pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania ubiegłotygodniowych minimów. Kolejne techniczne poziomy wsparcia znajdują się natomiast kolejno w okolicy poziomów 0.00068 i dalej 0.00047.

EOS/USD – EOS

Na specjalne życzenie Jaco, przyjrzyjmy się obecnej sytuacji na EOS. W tym przypadku zauważymy, że kurs od połowy września oscyluje w okolicy wsparcia 0.51 będącego jednocześnie poziomem historycznych minimów. Mimo, że poziom ten przetestowany został już w ciągu pierwszej godziny notowań tego coina, to do dziś kurs nie zszedł poniżej tej wartości. Jeżeli i tym razem poziom ten powstrzyma sprzedających, już w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się wzrostów.

By wzrosty te mogły być kontynuowane jednak w nieco szerszym horyzoncie czasowym, musielibyśmy najpierw pokonać lokalny opór w okolicy poziomu 0.6250.

EOS/BTC – EOS

W stosunku do BTC sytuacja wygląda niemal identycznie. Jedyną zauważalną różnicą jest fakt, że kurs już jakiś czas temu zszedł poniżej minimów pierwszej sesji.

Dopóki na wykresie nie powstanie pro-wzrostowa sekwencja coraz wyższych wierzchołków i dołków (nawet na niższym interwale czasowym), jakiekolwiek zakupy wydają się być nieuzasadnione.

XVG/USD – Verge

Verge od początku września porusza się w konsolidacji, z której w połowie września kurs wybił dołem. Mimo, że spadki dotarły wówczas w okolice poziomu 0.0032, to szybko pojawiła się reakcja popytowa, która zanegowała to wybicie. Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy, że rynek znajduje się obecnie w okolicy poziomu 0.00475 bedącego dolnym ograniczeniem wspomnianej konsolidacji. Jeżeli i tym razem wsparcie to zostanie odrzucone, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów.

XVG/BTC – Verge

W korelacji z BTC sytuacja nie wygląda już tak optymistycznie. Od tygodnia kurs porusza się w wąskiej konsolidacji. Z technicznego punktu widzenia, takie boxy zazwyczaj stanowią formę korekty czasu i wybicie w większości przypadków następuje w kierunku zgodnym z wcześniej panującym trendem. W tym przypadku trend jest spadkowy więc i wybicie może nastąpić dołem. Jedyne co mogłoby zmienić to nastawienie rynku, to silna reakcja popytowa, która do tej pory jednak się nie pojawiła.

DCR/USD – Decred

Spora ilość zarówno górnych jak i dolnych knotów silnie zniekształca ogólny obraz rynku i utrudnia wykonanie analizy. Mimo to, już na pierwszy rzut okaz rzucają się diw linie tendencji (wzrostowej i spadkowej), które tworzą górne i dolne ograniczenie formacji trójkąta równoramiennego. Biorąc pod uwagę, że obecnie kurs znajduje się w okolice dolnego ograniczenia tej formacji, bardziej prawdopodobne wydają się wzrosty choć warto uwzględnić, że wsparcie to nie zostało precyzyjnie przetestowane i w dalszym ciągu pozostaje potencjał do pogłębienia spadków.

DCR/BTC – Decred

Na notowaniach uwzględniających wartość w odniesieniu do BTC zauważymy, że kurs od kilku dni oscyluje poniżej pokonanego w ubiegły piątek wsparcia (teraz oporu). Biorąc pod uwagę, że poziom ten został już przetestowany od dołu (jako opór), w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków nawet w okolice poziomu 0.0032 bądź dalej 0.0015.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Inwestowanie pieniędzy to proces angażowania zasobów w sposób strategiczny, tak by osiągnąć określony cel.” – Alan Gotthardt

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze