300% w 3 miesiące | Binance Coin

2 168
Binance Coin, token jednej z największych giełd kryptowalutowych na świecie potroił swą wartość w ostatnim kwartale. Co było przyczyną?Binary & Finance Coin

Rynek kryptowalutowy od jesiennych zawieruch stoi w miejscu, a przynajmniej rynek cen, kursów, spekulacji i handlu. Niełatwym jest dostrzec pozytywne trendy, jak to w spekulacji bywa, ale są kryptowaluty, które radzą sobie znacznie lepiej od innych.

Binance Coin (BNB) to utility token, stworzony przez i na potrzeby giełdy Binance, jednej z największych, o ile nie największej giełdy parającej się handlem cyfrowymi monetami. Giełda umożliwia uiszczać wszelkie opłaty transakcyjne (fee) na platformie przy użyciu BNB, dzięki temu w pierwszym roku handlowania 50% prowizji nas omija. Z każdym kolejnym rokiem ulga prowizyjna (przy użyciu BNB) obniża się o połowę, aż do piątego roku.

W ciągu pierwszego kwartału 2019 r. BNB odnotowało potrojenie swej wartości: z $5 do ok. 15$ dzisiaj. Czymże jest to spowodowane?

CoinPaprika_BNB_price_?_2019-03-18

Palenie BNB

Token Binance, spółki działającej pod jurysdykcją maltańską charakteryzuje się nietypową polityką emisji i cyrkulacji w świecie. Otóż giełda, począwszy od ICO, co kwartał skupuje z rynku BNB o wartości 20% dochodów i “pali je”, niszczy. Binance będzie kontynuował plan do momentu, aż skupią 50% wszystkich tokenów, czyli 100 milionów BNB i je zniszczą. Oto jeden z powodów, który może przyczynić się do wzrostu ceny tokena.

Warto dodać, że ICO przeprowadzone w sierpniu 2017 r. wygenerowało maksymalną ilość BNB w wysokości 200 milionów tokenów, gdzie blisko 50% trafiło w ręce pracowników giełdy, deweloperów i inwestorów.

Rozwój

Ostatnie poczynania giełdy mogły także skutkować znaczącym wzrostem wartości kryptowaluty. Od początku roku, Binance m.in. uruchomił giełdę fiat, zorganizował pierwszą konferencję i hackathon Binance Blockchain Week czy też pojawiła się opcja kupna kryptowalut przy użyciu kart płatniczych.

Ponadto uruchomiono testnet Binance DEX, zdecentralizowaną giełdę kryptowalut wraz z nieodłącznym elementem, czyli Binance Chain.

Wiele z ostatnich wydarzeń mogło przyczyniło się do wzrostu kursu BNB za jednostkę, jednakże nie jesteśmy w stanie precyzyjnie wskazać punktu zapalnego. Może Wy znacie więcej powodów, które się do tego przyczyniły? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach poniżej.

Komentarze