10 airdropów, które warto byłoby przytulić
Analityk Tyler Swope zwraca uwagę na 10 projektów, które jego zdaniem mogą pójść śladem Uniswap i zorganizować airdrop, który zostanie zapamiętany na długo.
1. dYdX
Swope wyznał woim 163 000 followersom, że coraz uważniej przygląda się zdecentralizowanej platformie handlowej dYdX opartej na Ethereum.
„Ludzie stojący za tym wspomnieli o tokenach. Mówiono o tym. dYdX ma dość znaczny wolumen, szczególnie jak na zdecentralizowaną giełdę […].Na twoim miejscu poszedłbym sprawdzić dYdX i dodać trochę płynności […].Nic znaczącego, po prostu baw się tym, bo myślę, że mogą to być żetony do airdropów.”
2. FURUCOMBO
Innym projektem, który według Swope’a może pokusić się o airdrop, jest FURUCOMBO.
„Jest to w zasadzie protokół kombinowany, więc możesz zrobić wiele rzeczy w jednym kroku: wybrać akcję DeFi, Uniswap (UNI), a potem możesz wybrać więcej. Dodaj Compound (COMP). Zasadniczo jest to taki drag & drop. Istnieje możliwość, że FURUCOMBO również wyjdzie naprzód ze swoim tokenem.”
Jeżeli chodzi o FURUCOMBO, właśnie dziś ogłosili premierę tokena, który (niestety) nie zostanie rozdystrybuowany w oparciu o airdrop:
Ladies and gentlemen…..
— FURUCOMBO (@furucombo) December 29, 2020
The long-awaited COMBO Token will be launched on Jan 12, 2021
Details here https://t.co/e9COn0NXaY
TL;DR👇
3. Zapper
W kolejnym punkcie zestawienia influencer wyjaśnia, dlaczego przygląda się również projektowi Zapper:
„Zapper to w zasadzie kolejne narzędzie do agregacji. Zarządzaj wieloma aktywami i pasywami DeFi w jednym prostym interfejsie… Właśnie zrobili 1 miliard dolarów w wolumeni za pomocą Zappera, więc zdaje się to być dość znaczące.”
4. MetaMask
Czwartym protokołem na liście Swope’a jest MetaMask.
„MetaMask właśnie wprowadził MetaMask Swapy i jest to w zasadzie ich własne narzędzie do agregacji… Zdecydowanie zrobiłbym jeden lub dwa swapyw MetaMask, ponieważ [gdyby] MetaMask zdecydował się na airdrop byłaby to ogromna sprawa.”
5. Paraswap
Na piątym miejscu znalazł się Paraswap. Swope mówi, że projekt może być tak znaczący, jak zdecentralizowany agregator wymiany 1inch.
„To kolejny zautomatyzowany animator rynku, agregator płynności, podobny do 1inch. Paraswap, jako podobny również do Zappera znajduje się gdzieś pośrodku.”
6. Polymarket
Na szóstym miejscu listy oczekiwanych airdropów Swope’a znalazł się Polymarket. To platforma rynków informacyjnych, która pozwala ludziom stawiać na gorące dyskusje na całym świecie.
„Jest Polymarket. Słyszałem już o tym wcześniej. Zdecydowanie skorzystałbym z Polymarket, ponieważ nie miałbym wątpliwości. To projekt podobny do Zapper i dYdX. Czuję, że ich token może nadejść raczej wcześniej niż później.”
7. Catnip
Na siódmym miejscu ląduje Catnip, napędzany przez społeczność rynek prognostyczny.
„Istnieje giełda Catnip, która jest zbudowana na bazie Augur. Wydaje mi się, że mogą zostać wydane tokeny governance dla rynków podobnych do Catnip….”
8. DeFi Saver
Na ósmym miejscu wylądował DeFi Saver, który reklamuje się jako „kompleksowa aplikacja do zarządzania zdecentralizowanymi finansami”:
„DeFi Saver? Uwielbiam te narzędzia. Mam wrażenie, że oni też pracują nad własnym tokenem.”
9. Foundation.app
Swope zwraca również uwagę na Foundation.app, która jest protokołem zautomatyzowanej animacji rynku.
„W rzeczywistości opiera się na xDAI. Dlatego przygotowali AMM dla twórców. Stworzyli wiele rozwiązań przy użyciu przełomowej, najnowocześniejszej technologii opartej o Web3 ”.
10. Dark Forest
Na dziesiątym miejscu znalazła się popularna gra, która według Swope’a również może, potencjalnie, zorganizować airdrop:
„To jest Dark Forest. Jest to w zasadzie bardzo popularna gra strategiczna czasu rzeczywistego zbudowana przy użyciu zk-SNARK. Wiele głównych mózgów Ethereum jest zaangażowanych w Dark Forest, więc na pewno zaangażowałbym się w to. Gdyby zrobili airdrop, to byłoby duże. Właśnie przeszli do wersji 0.5, więc kiedy dotrą do wersji 1.0, być może wtedy token?”
Może Cię zainteresować:
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.