Altcoin z wiewiórką wystrzelił w kosmos. Pomógł Musk: '120 milionów USD w 2 dni’
Kryptowalutowi inwestorzy i spekulanci, handlujący tzw. memcoinami zaczęli potężne zakupy tokena PNUT. Projekt dwa dni temu wystartował na Solanie… I wyceniany jest już na ponad 100 milionów dolarów. Powód? Historia, która za nim stoi i 'doskonały timing’. Wokół smutnej historii pewnej wiewiórki właśnie budowana jest kampania, wymierzona w Demokratów. Do wyborów w USA zostały już tylko dni, wszyscy wstrzymają oddech 5 listopada. Oto dlaczego PNUT wystrzelił w kosmos.
Departament Ochrony Środowiska Stanu Nowy Jork (DEC) zabrał pewnemu obywatelowi i poddał eutanazji wiewiórkę ochrzczoną imieniem Pnut. Zwierze było popularne w mediach społecznościowych. Urzędnicy przeprowadzili serię testów na wściekliznę, o które nikt nie prosił. Te okazały się pozytywne. Zwierze pozbawiono życia. Teraz nieoczekiwanie sprawą żyją amerykańskie media. Los niewinnej, wzbudzającej sympatie wiewiórki obudził emocje.
Zdaniem niektórych może zaważyć na przedwyborczych sentymentach. Wiewiórka stała się symbolem oporu przeciwko bezdusznemu 'reżimowi’ Demokratów, którzy od lat rządzą w Nowym Jorku. Internetowy twórca, znany jako Longo znalazł małą wiewiórkę, której matka została potrącona przez samochód w Nowym Jorku. Przygarnął ją i osobiście karmił butelką, jak dziecko. Wiewiórka nie chciała opuścić jego domu. Stała się gwiazdą mediów społecznościowych. Sielskie życie jednak nie trwało długo.
Donosiciele i system zabrali Peanut
W odpowiedzi na anonimowe donosy, o nielegalnym przechowywaniu zwierzęcia, agenci DEC przeprowadzili przeszukanie w domu Lango, w Pine City, niedaleko granicy z Pensylwanią. Tam mieli znaleźć Peanuta i niejakiego Freda, szopa pracza, którego Longo przygarnął, by przywrócić mu zdrowie. Według DEC, oba zwierzęta zostały zabrane, ze względu na ryzyko wścieklizny po zgłoszonym ugryzieniu. Longo zbijał ten argument, mówiąc, że do żadnego incydentu nie doszło.
Kolejni crypto degeni informują o astronomicznych zyskach. Zaczyna się faza 'naganiania’ inwestorów na projekt w mediach społecznościowych. Zatem PNUT aktualnie łączy viralowe połączenie oburzenia wokół ckliwej historii i wyborów w Stanach… A zakup PNUT stał się niemal 'dowodem’ na oburzenie działaniem władz. Portal Lookonchain przekazał już, że jeden z 'degenów’ zarobił 1,7 miliona dolarów.
Inny mógł zarobić ponad 1,6 miliona dolarów… Gdyby wytrzymał do niedzieli. Niestety sprzedał 19,1 miliona tokenów PNUT ze stratą 1099 dolarów. To nie pierwszy raz, gdy memcoiny nawiązują do świata polityki. W ciągu tego roku, setki projektów nawiązywało do kampanii wyborczej Donalda Trumpa. Najpopularniejszą na świecie 'memową’ spółką pozostaje Trump Media & Technology Group (DJT). Kapitał z Bitcoina 'wchodzi w alty’ ?