AllianceBernstein: ETF jest przesądzony. 'Przegapicie hossę’. Novogratz wchodzi w BTC i ETH?

Analitycy z firmy zarządzającej aktywami (ok. 670 mld USD) AllianceBernstein przekazali, że ETF na Bitcoina w styczniu to właściwie 'done deal’ sugerując, że jego akceptacja jest niemal oczywista. Jednocześnie Anchorage digital wskazuje, że 'Instytucjonalny popyt na bitcoinowy fundusz ETF typu spot jest silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Dla wielu instytucji jest to kwestia tego, kiedy – a nie czy – SEC zatwierdzi spot bitcoin ETF’. Około 2 lata temu zaprezentowano ETF dla kontraktów terminowych na BTC (blisko szczytu hossy 2021 roku). Mimo kilku funduszy ETP typu 'Bitcoin Tracker’ nie ma jeszcze globalnego produktu, który oferowałby bezpośrednią ekspozycję, czego od dawna domagali się entuzjaści crypto.

Cytowani przez TheStreet eksperci z AllianceBernstein przekazali, że ’Prawdopodobieństwo zatwierdzenia przed terminem 10 stycznia wydaje się wysoce prawdopodobne (…) „Rynek czekał, aby zobaczyć, czy (Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd lub SEC) odwoła się od wyroku w sprawie Grayscale. Teraz, gdy SEC zdecydowała się nie odwoływać, a właściwie aktywnie reaguje na edycje / komentarze do wniosków ETF, prawdopodobieństwo zatwierdzenia przed terminem 10 stycznia wydaje się niemal pewne’. Kilka dni temu Alliance wskazywało, że Bitcoin nie jest już aktywem ryzykownym i może zagrozić pozycji złota.

Novogratz dołacza do byczego stanowiska Alliance

Galaxy Digital Mike’a Novogratza zajęła długą pozycję na Bitcoinie i Ethereum na zdecentralizowanych platformach pożyczkowych Aave i Compound wg. Lookonchain. Galaxy Digital, Novogratza wydała ostatnio kilka byczych komentarzy na temat kryptowalut, a Novogratz od dawna wierzy, że amerykańska SEC zatwierdzi nawet jeszcze w tym roku spotowy ETF na Bitcoin. Lookonchain wskazał na dane z Debank pokazujące, że Galaxy Digital zdeponował 4 168 WBTC (ok. 140 mln USD) i 16 000 ETH (o. 30 mln USD) na zdecentralizowanych platformach Aave i Compound. W tym celu Galaxy pożyczyło 71,6 mln USDT i 21,9 mln USDC od Aave i Compound. Po tych informacjach ceny AAVE i COMP wzrosły odpowiednio o 5% i 3% w ciągu ostatniej doby. Ceny obu projektów wzrosły odopowiednio o 20% i 12% w związku z niedawnym wzrostem na rynku.

Novogratz jest przekonany, że konstruktywne dyskusje między instytucjami / emitentami Bitcoin ETF a amerykańską SEC zapowiadają zatwierdzenie Bitcoin ETF w 2023 roku. Spot Bitcoin ETF szacuje, że ETF może przyciągnąć 14,4 miliarda dolarów w pierwszym roku emisji, podał Galaxy Digital w badaniu przeprowadzonym w tym tygodniu. Galaxy ocenia, że cena BTC wzrośnie o 74% w pierwszym roku po uruchomieniu spot Bitcoin ETF dla inwestorów w USA. Badania Matrixport wskazują, że Bitcoin może osiągnąć 45 tysięcy dolarów w 2023 roku i 125 tysięcy dolarów do grudnia 2024 roku. Pamiętajmy jednak, że napływy spotowe do funduszy ETF mogą napotkać aktywną podaż a decyzja o ostatecznych poziomach może leżeć w rękach HODL-erów, którzy posiadają prawie 15 mln wszystkich dostępnych na rynku Bitcoinów.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze