Akcje FAANG na kryptowalutach | Rynek, który coraz bardziej się rozwija

4 677

19-letnia, niemiecka firma zarządzająca aktywami stoi za najnowszą falą wejścia akcji amerykańskich spółek technologicznych na rynek kryptowalut.

Rynki kryptowalut ujawniły siłę globalnych, nieprzerwanych rynków finansowych. Niska bariera wejścia zwiększyła masową atrakcyjność zasobów cyfrowych. Mała niemiecka firma wnosi teraz te zalety do Google, Tesli i innych popularnych akcji amerykańskich spółek technologicznych.

Akcje Google w kryptowalutach

Jedną z przełomowych historii 2020 roku było pojawienie się tradycyjnych akcji na rynku kryptowalut. Giełdy FTX i Bittrex umożliwiły inwestorom kupno i sprzedaż akcji takich gigantów, jak Tesla, Amazon, Google i wielu innych.

Slogan „bank the unbanked” odnosi się do niskiej bariery wejścia i globalnego charakteru kupowania, sprzedawania i HODLing aktywów cyfrowych, takich jak bitcoin. Aby rozpocząć handel, użytkownicy potrzebowali tylko połączenia internetowego.

Ten prosty warunek stoi w wyraźnym kontraście z uciążliwym procesem, przed którym staje przeciętna firma maklerska. Kryptowaluty, pod wieloma względami, stały się zatem niejednokrotnie punktem wyjścia dla powstającego, wyraźnie integrującego się rynku finansowego.

Mimo to, te łatwo dostępne rynki były dotychczas ograniczone wyłącznie do kryptowalut.

Łącząc akcje firm takich jak Google i Amazon z kryptowalutami, FTX i Bittrex w końcu znalazły brakujące ogniwo. Nie zrobiły jednak tego same. Obydwie giełdy mają wspólnego sprzymierzeńca, który pomaga połączyć kryptowaluty z tradycyjnymi finansami.

CM-Equity | Jeden system dla wszystkich

CM-Equity to niemiecka firma, która oferuje znacznie więcej niż tylko szereg integracji API i sieć instytucji finansowych.

„Zasadniczo oferujemy licencję dla giełd, aby mogły działać w Europie” – powiedział Patrick Gruhn, dyrektor prawny Digital Assets AG, firmy, która obsługuje proces tokenizacji dla CM-Equity i jej klientów.

„To rozwiązanie typu white label, które platformy mogą podłączyć do swojego zaplecza, jako że giełdy kryptowalut mają lepszy interfejs użytkownika. Nie ma potrzeby, aby to zmieniać ”, dodał Gruhn. „CM-Equity pozwala im zachować interfejs użytkownika i dodaje kluczową warstwę regulacyjną do świadczenia usług.”

Innymi słowy, zamiast pokonywać rozmaite przeszkody natury prawnej, aby oferować usługi finansowe, CM-Equity zapewnia jeden system licencjonowania dla wszystkich. Ze względu na przepisy obowiązujące w Unii Europejskiej, dotyczy to wszystkich krajów członkowskich.

Rynek, który łączy kryptowaluty z akcjami

Tokeny są zabezpieczone 1: 1 w bazowych instrumentach Google, Tesla, Amazon i innych popularnych akcjach. Brandon Williams, lider rozwoju korporacyjnego Digital Asset AG, powiedział, że te tokeny dają znacznie więcej, niż porównywalne produkty typu kontrakt na różnice kursowe (CFD).

Kontrakty CFD są produktami pochodnymi rozliczanymi w gotówce, co oznacza, że ​​posiadacz nigdy nie ma dostępu do aktywów bazowych, które reprezentuje dany instrument pochodny.

„Ktoś kupujący te tokenizowane akcje może je odkupić w dowolnym momencie i przesłać je bezpośrednio na swoje konto maklerskie” – powiedział Williams.

Istotne jednak, że nie jest możliwe wykupienie częściowych udziałów w tych tokenach.

Podobnie każdy, kto posiada odpowiednie akcje, może je tokenizować do woli, tworząc całkowicie interoperacyjny rynek, który łączy kryptowaluty z akcjami. Inaczej mówiąc, CM-Equity zasadniczo ulepszył obecny model maklerski CFD i stworzył zupełnie nowe możliwości handlowe.

Brokerzy CFD potrzebują znacznie więcej czasu na zasilenie kont z tych samych powodów, dla których przelewy bankowe nadal trwają od trzech do pięciu dni, aby przetworzyć transakcje.

„Jedną z bardziej popularnych transakcji, które niektórzy inwestorzy obecnie realizują, jest BTC: Gold” – powiedział Williams. „Ta para staje się znacznie łatwiejsza do procesowania przy użyciu rozwiązań tokenizacji giełdowych”.

Możliwości jest wiele. Są one dostępne tylko dla obywateli spoza USA.

Co o tym sądzicie?

Komentarze