Airdrop tokenów z topowego ekosystemu. Rozdawanych jest kilkadziesiąt milionów dolarów

Optymistyczny airdrop dla 300 tys. osób

Optimism, projekt znany z rozwoju nowoczesnego łańcucha bloków tzw. drugiej warstwy na Ethereum, ogłosił w lutym br. swój drugi airdrop tokenów $OP. Ci, którzy otrzymali zrzut numer jeden jakiś czas temu zapewne zauważyli jednak, że wartość ich nowego nabytku znacznie różni się od tego, co uzyskali w pierwszym zrzucie. Wynika to z charakteru aktualnego dropu, który powędrował przede wszystkim do aktywnych użytkowników sieci.

Blockchain Optimism był drugim z serii zapowiadanych airdropów tego ekosystemu. Pomimo pewnych negatywnych głosów ze strony społeczności pod względem wartości był też mocno imponujący- według aktualnej ceny tokenu $OP całkowita wartość zrzutu wyniosła bowiem kilkadziesiąt milionów dolarów. W sumie około 12 milionów monet trafiło do 300 tys. kwalifikujących się do ich odbioru portfeli.

Aktualny zrzut bardziej skoncentrowany jest na rozwoju i utrzymaniu wartości tokena $OP. Projekt stawia na długoterminowe wykorzystanie sieci i delegowanie tokenów do zarządzania, i takie też kryteria przyświecały zespołowi Optimism przy ustalaniu kto zakwalifikował się do odbioru cyfrowej waluty.

Zwrócimy Twój wkład i dorzucimy bonus

Istniały dwa główne kryteria, które decydowały o ilości przysługujących nam tokenów. Pierwszym z nich było 2000 dniodelegacji tokenów $OP (czyli np. jeden token przez 2000 dni, 200 tokenów przez 10 dni lub proporcjonalnie inaczej), a drugim wielokrotne korzystanie z sieci Optimism i wydanie na transakcje więcej niż szacunkowe koszty gazu jednej transakcji na Ethereum– przyjęto kwotę 6,10 USD.

Zobacz też: „Bóg wybacza, ZachXBT- nigdy”. FBI schwytało ważnego oszusta i odzyskało kryptowaluty

Użytkownicy, którzy spełnili te kryteria, otrzymali równowartość 80% swoich wydatków na koszty gazu, z maksymalnym limitem wynoszącym 500 USD. Poza tymi podstawowymi warunkami, istniały jeszcze cztery dodatkowe warunki, które pozwalały na zwiększenie zysków dzięki mnożnikowi. Poszczególne wartości znaleźć można w tabeli poniżej:

Spełnienie jednego z tych dodatkowych warunków zapewniało mnożnik x1.05, dwóch – x1.10, trzech – x1.50, a wszystkich czterech – x2. Maksymalny mnożnik otrzymało tylko dwa i pół tysiąca adresów.

Optimism to ekosystem oparty na Ethereum i stanowiący platformę do budowy aplikacji DeFi (finansów zdecentralizowanych – przyp. red.). W odróżnieniu od innych kryptowalut, Optimism daje możliwość tworzenia aplikacji DeFi o wysokiej wydajności i niskich kosztach transakcyjnych, co pozwala na bardziej efektywne i szybsze przetwarzanie transakcji. Została stworzona z myślą o zapewnieniu użytkownikom niezawodnej i skalowalnej platformy do handlu i przetwarzania transakcji związanych z kryptowalutami.

Może Cię zainteresować:

Komentarze