AI zrewolucjonizuje branżę kryptowalut? To już się dzieje. Co na to użytkownicy? Fakty są zaskakujące

Według różnych prognoz AI w niedalekiej przyszłości całkowicie zmieni nasze dotychczasowe życie. W niektórych dziedzinach może je znacząco uprościć. Jednak wiele branż czuje niepewność i zagrożenie w związku z rozwojem sztucznej inteligencji. Rewolucja powoli widoczna jest też w branży kryptowalut. Jak postrzegają ją użytkownicy?

AI już wpływa na branżę krypto

Do tej pory mogliśmy przeczytać sporo np. o tym jak sztuczna inteligencja widzi przyszłość Bitcoina, czy ogólnie branży. Zwykle są to raczej niewinne zabawy, mające na celu sprawdzić dokładność i szczegółowość danych generowanych przez boty. Okazuje się, że dla wielu użytkowników to nie tylko zabawa, ale drogowskaz, który wykorzystują do budowania swoich strategii inwestycyjnych. Jak wynika z niedawnego badania, 31% amerykańskich inwestorów nie ma nic przeciwko wdrażaniu porad finansowych generowanych przez sztuczną inteligencję. Co ciekawe ta grupa nie jest nawet zainteresowana weryfikowaniem tych podpowiedzi poprzez zestawienie z innymi źródłami. Ankieta została przeprowadzona przez Radę Certyfikowanych Planistów Finansowych. Badanie przeprowadzono na początku lipca. Wzięło w niej udział 1100 osób. Z badań wynika również, że 80% osób, które skorzystały z takiej podpowiedzi, pozytywnie oceniło poradę od sztucznej inteligencji.

Zobacz też: Tajlandia wystąpi do sądu o zamknięcie Facebooka. Poszło o kryptowaluty. O co konkretnie?

Sztuczna inteligencja wyprze stare metody?

Wyniki ankiety pokazują, że skłonność użytkowników do korzystania z AI i wiara w jej porady są całkiem spore. Przed pojawieniem się chatobtów, takich jak ChatGPT firmy OpenAI i Bard firmy Google, ludzie polegali na innych wskazówkach. Sporo inwestorów opierało swojej decyzje np. na opiniach znajomych, czy wpływowych osobach z mediów społecznościowych w zakresie porad inwestycyjnych. Z omawianego badania wynika, że AI pokonała media społecznościowe i to we wszystkich kategoriach wiekowych. Skąd taka ufność ludzi w porady AI? Prawdopodobnie wynika to z ludzkiej natury i pewnej naiwności. Ludzie często oczekują, że bez większego wysiłku można osiągnąć sukces i dorobić się fortuny. W praktyce okazuje się, że jednak umiejętności analityczne poparte doświadczeniem to jedyny klucz do sukcesu. Dlatego podpowiedzi sztucznej inteligencji warto przynajmniej zestawić z innymi prognozami oraz opiniami. Traktowanie ich jako ostatecznych, może przynieść zgubę.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze