A jednak! Bybit zawiesi swoje usługi w Wielkiej Brytanii!

Bybit zawiesi usługi w Wielkiej Brytanii z powodu nowych regulacji. Bybit, który ma swoją siedzibę w Dubaju, ogłosił, że w październiku zawiesi świadczenie usług dla mieszkańców Wielkiej Brytanii z powodu zmian regulacyjnych. Chodzi o nadchodzące przepisy brytyjskiego Financial Conduct Authority (Nadzorca Finansowy), czyli FCA.

W ogłoszeniu Bybit oznajmił, że rozpocznie wyłączanie usług dla mieszkańców Wielkiej Brytanii od 1 października. Przestanie także otwierać nowe konta dla użytkowników. Potem nastąpi zawieszenie przyjmowania nowych depozytów, nowych kontraktów oraz zmian pozycji dla istniejących użytkowników od 8 października.

„W związku z wprowadzeniem nowych przepisów przez brytyjski Financial Conduct Authority dotyczących marketingu i komunikacji przez firmy kryptowalutowe, Bybit podjęło decyzję o proaktywnym podporządkowaniu się regulacjom i zawieszeniu swoich usług na tym rynku” – poinformowała firma.

Zobacz też: Tajlandia planuje opodatkować dochody obcokrajowców z handlu kryptowalutami!

Bybit dostosowuje się do napotkanych sytuacji

Data, w której giełda zakończy swoje usługi, przypada na nieprzypadkowy termin. Jest to dzień, do którego firmy zajmujące się aktywami kryptowalutowymi i usługami skierowanymi do użytkowników w Wielkiej Brytanii, muszą być zgodne z nowymi przepisami. Owe przepisy mają na celu zapewnienie „jasnych, sprawiedliwych i nie wprowadzających w błąd” regulacji marketingowych. FCA po raz pierwszy ogłosiła te przepisy w czerwcu. Następnie wydała dodatkowe ostrzeżenie 21 września, przypominając firmom o terminie 8 października i ryzyku postawienia zarzutów karnych.

CEO Bybit, Ben Zhou. Źródło: cloudinary.com

Zawieszenie usług umożliwi firmie skoncentrowanie swoich wysiłków i zasobów na tym, aby najlepiej spełnić przyszłe regulacje określone przez brytyjskie władze. FCA sugerowała, że pewne firmy mogą mieć czas do stycznia 2024 roku, aby dostosować się do przepisów dotyczących marketingu. Będą jednak musiały uzyskać wcześniejszą zgodę od regulatora.

Giełda ogłosiła podobne zakończenie usług w Kanadzie w maju tego roku. Powołała się wówczas również na zmiany regulacyjne. Niemniej jednak firma rozszerzyła swoją działalność na nowe rynki. Chociażby na Kazachstan, gdzie w maju otrzymała wstępne zatwierdzenie do działania jako dostawca usług przechowywania kryptowalut. 

Bybit stała się znana głównie dzięki swojemu zaawansowanemu systemowi handlu kontraktami futures, który umożliwia inwestorom spekulowanie na zmianach cen kryptowalut bez konieczności ich fizycznego posiadania. Giełda Bybit zyskała na popularności dzięki niskim opłatom transakcyjnym i różnym narzędziom handlowym dostępnym dla użytkowników.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze