50% spadku premii od udziałów Grayscale Ethereum Investment Trust

Premia od udziałów w Grayscale Ethereum Investment Trust spadła na rynku OTC o 50% i to w niecały tydzień.

Z każdym udziałem reprezentującym 0,094 ETH, gwałtowna wyprzedaż spowodowała, że premia cenowa za akcje funduszu spadła z 750% do około 360% w mniej niż dwa tygodnie.

Obecna cena ETHE wynosząca 102,5 USD oznacza, że inwestorzy są skłonni zapłacić domyślną cenę 1090 USD za eter, aby uzyskać dostęp do ETH poprzez fundusz na rynkach pozagiełdowych (OTC).

Krach na tym rynku zbiegł się w czasie z odblokowaniem wielu akcji ETHE, które zostały zakupione na rynku podstawowym Grayscale z 12-miesięcznym okresem blokady. Termin wygaśnięcia tego okresu spowodował udostępnienie znacznie większej liczby udziałów na rynkach pozagiełdowych.

Szybki numerek

Wydaje się, że emocje związane z Ethereum 2.0 znalazły odzwierciedlenie w ETHE. Jeszcze niedawno ETHE kosztował 2 905 USD za 1 ether. Jeśli przełożyć to na rzeczywistą wycenę etheru, cena ta byłaby równa kapitalizacji rynkowej wynoszącej 323 miliardy USD. To kapitalizacja prawie dwukrotnie większa niż ta, którą może pochwalić się bitcoin.

Jednak w ubiegłym tygodniu nastąpił gwałtowny spadek Ether Grayscale. ETHE spadł dziś z 204 USD do mniej niż 80 USD, zanim ponownie przekroczył 100 USD.

grayscale ethereum
wykres ETHE/USD od TradingView

Wysoka presja sprzedaży na rynku ETHE nie wpłynęła jednak na cenę spot Etheru. Właściwie ETH odnotował niewielki wzrost, jako że ceny oscylowały między około 230 a 245 USD w ciągu ostatnich czterech dni.

wykres ETH/USD od TradingView

Grayscale skupuje ETH na szeroką skalę

Grayscale Ethereum Investment Trust oferuje ekspozycję na ETH dla instytucji. Dba jednocześnie o techniczną stronę obsługi inwestycji oraz kwestie podatkowe związane z inwestowaniem w aktywa cyfrowe.

Na początku czerwca Grayscale kupił ETH o wartości 110 mln USD w 2020 r. Stanowi to około 0,4% całkowitej kapitalizacji rynkowej Ethereum w ciągu zaledwie pięciu miesięcy. Chwilę wcześniej, bo w kwietniu br. informowaliśmy Was, że Grayscale kupił 50% wszystkich ETH, które zostały (na tamten moment) wydobyte w 2020 roku.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx