3 kryptowaluty o niskiej kapitalizacji rynkowej na dobry początek 2024 roku
Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.
Uczestnicy rynków krypto w ostatnim czasie wypatrują najlepszych okazji na nowy rok. Zainteresowanie inwestorów wzbudzają nie tylko znani giganci, ale też kryptowaluty o niskiej kapitalizacji rynkowej, ponieważ oferują traderom największy zwrot z inwestycji, jeśli zaliczą wzrosty jeszcze przed halvingiem Bitcoina.
W tym artykule przedstawiamy trzy kryptowaluty, które z uwagi na niską kapitalizację rynkową kuszą możliwie wysoką stopą zwrotu. Spośród setek obiecujących projektów wybraliśmy Ethereum Name Service, SingularityNET i Meme Kombat.
Dlaczego kryptowaluty o niskiej kapitalizacji mają szansę na znaczny wzrost?
Spróbujemy przybliżyć naszą tezę na przykładzie najbardziej znanej kryptowaluty na świecie: jeśli dany inwestor miałby osiągnąć trzykrotną stopę zwrotu na Bitcoinie w roku 2024, kapitalizacja rynkowa Bitcoina musiałaby wzrosnąć z zawrotnej sumy 862 838 295 735 USD (czyli ponad 800 miliardów dolarów) to niewyobrażalnej wręcz sumy 2 588 514 887 205 (czyli ponad 2,5 biliona dolarów).
Gdyby zaś inwestor celował w trzykrotne przebicie w przypadku kryptowaluty o niskiej kapitalizacji, takiej jak na przykład oparty na blockchainie BRC-20 token OrdiZK, wystarczyłoby, żeby kapitalizacja wzrosła z 5 260 000 USD do 15 780 000 USD, a to, jak widać, znacznie łatwiejsze i bardziej prawdopodobne.
Jednak również w świecie cyfrowych aktywów nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch: projekty o niskiej kapitalizacji zwykle niosą ze sobą wyższe ryzyko porażki.
Z tego powodu inwestorzy poszukują tokenów, które mimo niskiej kapitalizacji mają względnie ugruntowaną pozycję na rynku.
Miejsce 3: Ethereum Name Service ($ENS)
Na trzecim miejscu naszej listy znalazł się token Ethereum Name Service. Token zaczął rok 2024 od mocnego wzrostu. na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy zaliczył przyrost wartości o 88,6% i pod względem kapitalizacji zajmuje obecnie 136. miejsce.
Token $ENS to token, który zarządza protokołem ENS i procesem nadawania nazw portfelom w ramach zdecentralizowanej organizacji autonomicznej (DAO). Protokół ENS to otwarty, rozszerzalny system nazewnictwa, oparty na blockchainie Ethereum (ERC-20).
Kryptowaluta może się pochwalić kapitalizacją rzędu 440 626 067 dolarów, a żeby osiągnąć trzykrotne przebicie, potrzebowałaby wzrostu kapitalizacji do kwoty poniżej 1,5 miliarda dolarów.
Miejsce 2: Singularity Net ($AGIX)
Kolejne miejsce zajmuje SingularityNet ($AGIX), czyli projekt, który wykorzystuje boom na sztuczną inteligencję, który zapoczątkowała w 2023 roku inauguracja ChatGPT.
Projekt OpenAI był dość intensywnie promowany w ubiegłym roku, stąd też token $AGIX zaliczył imponujący wzrost wartości o całe 106%, z tym że od tamtej pory entuzjazm zdążył nieco opaść i z obecną ceną SingularityNET stanowi teraz kuszącą opcję dla inwestorów, którzy liczą na zyski na rynku byka. Mimo spadku $AGIX wkracza w 2024 rok w dobrym stylu, odnotowując ogólny wzrost ceny o 57,7% w ciągu ostatnich 3 miesięcy.
Patrząc na potencjał wzrostu SingularityNET i jego obecną kapitalizację w wysokości 360 140 758 dolarów, widać, że aby token osiągnął trzykrotne przebicie, jego kapitalizacja rynkowa musi wzrosnąć do nieco ponad miliarda dolarów. Zważywszy na wszechobecne rozwiązania AI, jest to jak najbardziej do zrobienia.
Miejsce 1: Meme Kombat ($MK)
Nieco przewrotnie na pierwszym miejscu naszego krótkiego rankingu umieściliśmy memecoina. Projekt Meme Kombat to unikalne połączenie nostalgicznego ukłonu w stronę miłośników starych dobrych gier z mechaniką GambleFi, a wszystko to w zdecentralizowanym środowisku Web3.
Co konkretnie wyróżnia Meme Kombat?
Najprościej to ujmując, cały urok Meme Kombat to emocjonująca arena walk, na której odbywać się będą pojedynki znanych postaci z memów. Gracze mogą obstawiać wyniki tych pojedynków i w ten sposób zdobywać atrakcyjne nagrody. W sezonie 1 na arenie stanie aż 11 postaci z popkultury, a to jeszcze nie koniec, bo twórcy projektu zapowiadają, że w sezonie 2 dołączą kolejne memy.
Zdecentralizowany charakter projektu w połączeniu z emocjami, jakie zapewniają wspomagane przez sztuczną inteligencję pojedynki memów, zapewnia nieprzewidywalne i transparentne wyniki. Każda walka to nowe doświadczenie, dzięki czemu zaangażowanie graczy ma szansę utrzymać się na wysokim poziomie.
Zobacz też: Wieloryby aktywne jak nigdy, grają pod Bitcoin ETF? Wkrótce może nastąpić rozstrzygnięcie
Meme Kombat – wzorowy uczeń w klasie altcoinów?
Meme Kombat to nie tylko zabawa i emocje. Projekt opiera się na zaufaniu społeczności internetowej. Twórcy na każdym kroku podkreślają, że zależy im na transparentności, dlatego też poddali smart kontrakt swojej platformy audytowi bezpieczeństwa.
Wnioski z audytu zostaną wkrótce opublikowane – a trzeba wiedzieć, że nie każdy projekt decyduje się na taki ruch. Założyciel i główna siła napędowa platformy Meme Kombat, Matt Whiteman, jest postacią znaną w świecie krypto. Ma dwie dekady doświadczenia w projektowaniu procesów, a przez jakiś czas pełnił funkcję COO w firmie North Technologies. Takie osiągnięcia dodają wiarygodności firmowanemu przez niego projektowi Meme Kombat.
W dobie, kiedy wiele projektów kryptowalutowych chowa się za fasadą anonimowości, otwarte podejście Whitemana oraz fakt, że inicjatywa została oficjalnie zarejestrowana pod fizycznym adresem w Amsterdamie, sprawia, że Meme Kombat już na starcie budzi większe zaufanie niż przeciętny memecoin.
Na korzyść projektu przemawia też jego tokenomika. Twórcy przewidzieli możliwość stakingu tokenów $MK. Meme Kombat jest w tej chwili dostępny w cenie 0,279 USD, a stopa zwrotu ze stakingu wynosi na ten moment 149%.
Inwestorzy mogą więc nie tylko zyskać pasywny dochód, ale też wykorzystać stakowane tokeny do obstawiania zakładów na platformie. Ta podwójna funkcjonalność zdecydowanie wyróżnia Meme Kombat nie tylko wśród memecoinów, ale też na całej arenie krypto.
Zaangażowanie na platformie bezpośrednio wpływa na możliwość zarobienia dodatkowych tokenów: im więcej grasz i obstawiasz, tym więcej możesz zyskać. Projekt łączy w sobie potencjał memów, logikę gamingową i technologię blockchain, dzięki czemu stanowi w świecie cyfrowych aktywów zdecydowany powiew świeżości.
Podsumowanie
Powyżej przedstawiliśmy zaledwie trzy altcoiny, które z uwagi na obecnie niską kapitalizację rynkową mają szansę uzyskać spore przebicie. Warto zauważyć, że każdy z nich nawiązuje do głośnych obecnie trendów i wykorzystuje najnowsze osiągnięcia myśli technologicznej. Tę logikę warto rozszerzyć na poszukiwania atrakcyjnych inwestycji w roku 2024, bo możliwe, że innowacyjnych projektów już niebawem będzie więcej.
Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.
Może Cię zainteresować: