10 sposobów na stratę kryptowalut, które mogą zaskoczyć początkujących inwestorów. Nie spodziewasz się, co skrywa numer 9!

Rynek kryptowalut to pole minowe pełne potencjalnych pułapek. A inwestorzy mamieni gorączką złota wchodzą w sam środek bez przygotowania. W filmie znajduje się 10 sposobów na stratę kryptowalut. A dla tych, którzy potrzebują zachęty, poniżej znajduje się kilka słów o trzech punktach z listy. Zapraszam

Frazy Seed – kilka słów, które mogą być warte miliony

Gdyby ktoś kompletnie zielony poprosił mnie o wyjaśnienie w dwóch słowach, czym są frazy seed, to powiedziałbym, że są jak hasło do banku. Z technicznego punktu widzenia może to nie jest do końca poprawne, ale przecież tak jak hasło pozwalają na uzyskanie dostępu do portfela. A zapominanie o nich powoduje problemy.

A każdą lukę, w której mamy dane poufne wciskają się hakerzy. Dlatego ważne jest traktowanie fraz seed z należytą ostrożnością, analogicznie do hasła bankowego. W przeciwnym razie, Twoje pieniądze mogą już niedługo nie być Twoje. Proste? Proste.

10 sposobów na stratę — Phishing, czyli złota rybka na haczyku

Phishing to powszechne zagrożenie, które może występować zarówno w świecie kryptowalut, jak i tradycyjnych finansów. A pomimo tego,  wciąż są ludzie, którzy o tym nie słyszeli. Dlatego nawołuję wszystkich ewangelistów bezpieczeństwa do szerzenia wiedzy.

To specyficzny atak, wykorzystuje ludzkie błędy, a nie te systemowe. Hakerzy zazwyczaj poprzez fałszywe strony lub formularze zachęcają nas do podania poufnych informacji. Sprowadza się to do tego, że z uśmiechem na ustach wysyłasz im np. swoje hasło.

Jak się bronić? Unikanie podejrzanych linków oraz dokładne sprawdzanie adresów URL to podstawowe elementy ochrony przed phishingiem. Warto zapamiętać i poznać pozostałe 10 sposobów na stratę kryptowalut.

Zobacz też: Rafał Zaorski: geniusz czy bankrutujący Midas? Epicki flip to błysk kapitalizmu lub gruba operacja strzyżenia owiec [ANALIZA]

Shillerzy i FOMO – presja, która nie daje spać

FOMO, czyli strach przed przegapianiem okazji, często prowadzi do impulsywnych decyzji. No nikt przecież nie lubi, gdy omija go cała zabawa. Shillerzy, czyli mówiąc piękną polszczyzną “naganiacze”, potrafią wykorzystać tę presję. Przekonują inwestorów, że koniecznie muszą ulokować swój kapitał w danym projekcie.

A kończy się to różnie. Emocje i finanse przeważnie nie idą w parze. Dlatego przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej zastanów się dwa (może nawet trzy) razy.

Zakończenie – 10 sposobów na stratę kryptowalut

Rynek kryptowalut pełen jest zarówno szans, jak i pułapek. Slalom pomiędzy minami wymaga świadomości i edukacji. Każdy inwestor powinien podejść do tego obszaru z należytą ostrożnością, unikać impulsywnych decyzji oraz stale rozwijać swoją wiedzę. 

W powyższym filmie przedstawiam dziesięć pułapek, które wręcz musisz znać. Szczerze napiszę, że to tylko wierzchołek góry lodowej. A z racji, że bezpieczeństwo inwestycji powinna być priorytetem każdego entuzjasty crypto-finansów, to zachęcam do zasubsktybowania kanału po więcej podobnych wskazówek.

Dziękuję za Twój czas!

Może Ci się spodobać:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx