Bitomaty – łatwy sposób wymiany kryptowalut

W ostatnich tygodniach na rynku kryptowalut miało miejsce sporo nowych wydarzeń. Najważniejszym z nich jest przekroczenie przez Bitcoin 55 000 $, co spowodowało z powrotem nagły wzrost zainteresowania kryptowalutami. W tym miejscu warto więc przypomnieć sobie, w jaki sposób można zakupić coiny i jakie zmiany zaszły w tym procesie.

Bitomaty/giełda/zakup osobisty?

Kryptowaluty można nabyć na kilka sposobów. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Giełda to jedno z najpopularniejszych miejsc handlu kryptowalutami, a do wyboru jest ich kilka, na czele z giełdą Binance. Cechuje ją łatwa dostępność i szybka możliwość wymiany coinów. Jednak ma też sporą wadę, a mianowicie, trzeba podać swoje dane osobowe poprzez np. zeskanowanie dowodu osobistego. Jest to o tyle uciążliwe, ponieważ zdarzały się już wycieki danych osobowych na giełdach, a co za tym idzie, okradanie kont użytkówników.

Innym sposobem zakupu krypto jest osobiste wybranie się do punktu takiego jak np. FlyingAtom i zakupienie lub wymiana kryptowalut. Zaletą tego rozwiązania jest anonimowość, ponieważ nie musimy okazywać dowodu osobistego.

Bitomaty – wygodny sposób na nabycie kryptowalut

Niewątpliwie coraz większym zainteresowaniem cieszy się sposób zakupu coinów za pomocą bitomatów. Są to bankomaty służące do handlu kryptowalutami. Za ich pomocą można dokonać takich transakcji jak zakup, sprzedaż, bądź wymiana kryptowalut. Skorzystanie z niego jest o wiele bezpieczniejsze niż z giełdy, do tego w ostatnich miesiącach znacząco zwiększyła się liczba tych urządzeń w Polsce. Jedną z firm, która oddaje do użytku bitomaty, jest wyżej wymieniona firma FlyingAtom. Posiada ona w swoim portfolio już 40 sztuk tych sprzętów, w między innymi w takich miastach jak: Warszawa, Katowice, Kraków czy Gdańsk.

W ostatnich tygodniach firma udostępniła swoim klientom trzy nowe bankomaty do kryptowalut. Znajdują się one w Bydgoszczy (ul. Jagiellońska 39-47, w C.H. Focus (pod schodami znajdującymi się obok sklepu Royal Collection, obok sklepu Half Price)), Czeladzi (ul. Będzińskiej 80, w Centrum Handlowym M1 (obok OBI)) i Rzeszowie (al. Tadeusza Rejtana 65, w Centrum Handlowym Plaza).

Pełną listę bitomatów znajdziesz na stronie: https://flyingatom.com/bankomaty-bitcoin/

Ważną informacją dla chcących skorzystać z bitomatów jest to, że od 1 listopada bieżącego roku, nastąpi zmiana przepisów i maksymalna kwota transakcji bez potrzeby weryfikacji będzie nie większa niż 1000 euro (do 31 października jest to 15 000 euro).

Komentarze