Złoto najdroższe od niemal dwóch miesięcy – Złoty Przegląd z FlyingAtom.gold, 1 – 7 listopada 2021

Kurs złota najwyższy od ponad dwóch miesięcy, rosnące zainteresowanie złotem inwestycyjnym w postaci monet bulionowych i złotych sztabek, a także wzrost zapotrzebowania na złotą biżuterię. Została odnaleziona złota biblia, a RPP ponownie podniosło stopy procentowe.

Złoto przebiło 1810 $

Z początkiem tygodnia kurs złota zanotował mocny zjazd, osiągając 1763 $. Mimo tego tydzień ten złoto zakończyło na poziomie 1813 $! Jest to najwyższa wycena tego kruszcu od ponad dwóch miesięcy. Tak bycze nastawienie inwestorów, wynika z niespiesznej decyzji FED w sprawie podniesienia stóp procentowych.

Coraz większe zainteresowanie rynkiem złota fizycznego

III kwartał bieżącego roku jest niewątpliwie dobry dla rynku złota fizycznego, w postaci złotych monet bulionowych i złotych sztabek (złoto inwestycyjne), a także biżuterii. Wskazuje na to raport Demand Trends 3Q 2021, który, mimo że pokazał spadek popytu na złoto o -7%, w porównaniu do ubiegłego roku, to również zaprezentował wzrost wyżej wymienionych aktywów i biżuterii. Ogólny popyt na złoto w tym kwartale to 831 ton.

Spoglądając na poszczególne sektory rynku, można zobaczyć wzrost popytu na biżuterię o 33% rok do roku, do 443 ton. Złote sztabki i monety inwestycyjne również zaliczyły wzrost popytu o 18% r/r (262 ton). Tak ogromne zainteresowanie tą formą inwestycji, wynika z faktu obaw o wzrost inflacji. Coraz więcej inwestorów decyduje się przechować swój majątek w postaci złota.

Kolejnym sektorem, który odnotował wzrost to sektor elektroniczny, 9% r/r (84 ton). Taki stan rzeczy wynika z załagodzeniem restrykcji gospodarczych związanych z pandemią, co spowodowało większą chęć zakupu samochodów, smartfonów itd.

Odnaleziono biblię ze złota

W hrabstwie York, małżeństwo Buffy i Ian Baileyowie, może poszczycić się odkryciem biblii ze złota. Została ona wykonana z 22- lub 24-karatowego złota, a jej waga to 5 gram. Księga ma długość 1,5 cm. Wizerunki św. Leonarda i św. Małgorzaty (patronów ciąży i porodów) zdobią jej stronice.

Prawdopodobnie złota biblia pochodzi z XV wieku.

FlyingAtom Gold

FlyingAtom Gold posiada w swojej ofercie złote i srebrne sztabki oraz monety bulionowe renomowanych na całym świecie producentów. Monety i sztabki tych producentów można bez problemu sprzedasz na całym świecie ze względu na ich międzynarodową renomę i rozpoznawalność.

Sprawdź ofertę na stronie FlyingAtom.Gold.

Komentarze