Wzrost metali szlachetnych, złota moneta z bydgoskiej mennicy sprzedana za 900 tys. dolarów – Złoty Przegląd z FlyingAtom.gold, 17.01-23.01.2022

1 847

Złoto notuje kolejny wzrost, jednak to srebro i platyna wystrzeliły w górę, złota moneta z bydgoskiej mennicy sprzedana na licytacji za 900 tys. USD, złoty iPhone za 140 tys. złotych.

Wzrost na rynku metali szlachetnych

W tym tygodniu metale szlachetne zaliczyły spory wzrost. Kurs złota wzrósł o ponad 1%, jednak to srebro i platyna były głównymi aktorami tego przedstawienia, odpowiednio notując wzrosty na poziomie 7% i 8%. Jest to wyśmienity wynik i pozytywnie nastraja do rynku metali. Początek 2022 roku jest zdecydowanie lepszy niż końcówka ubiegłego.

Złota moneta z bydgoskiej mennicy

Na aukcji odbywającej się w Nowym Jorku została sprzedana moneta 80 dukatów z 1621 roku. Cena wywoławcza byłą ustalona na kwotę 180 tys. dolarów. Jest to 10% kwoty wylicytowanej 100 dukatowej monety w 2018 roku, która została sprzedana za 1,8 miliona dolarów.

Moneta z bydgoskiej mennicy finalnie została sprzedana za 900 tys. dolarów. Jest to naprawdę wysoka cena, która zaskoczyła nawet wystawcę. Tak duże monety są rzadkością.

Złoty iPhone za 140 tys. złoty

Rosyjska firma Caviar udostępniła w swojej ofercie model iPhona 13 ze złota i kodem QR (do nas należy decyzja, do jakiej strony będzie on odsyłał). Kwota za tego typu urządzenie to 14 tys. złotych. Firma ta od dawna zajmuje się sprzedażą tego typu złotych urządzeń, a jej głównymi klientami są w głównej mierze sportowcy, aktorzy czy też biznesmeni.

Gdzie kupić złoto?

FlyingAtom Gold posiada w swojej ofercie złote i srebrne sztabki oraz monety bulionowe renomowanych na całym świecie producentów. Monety i sztabki tych producentów można bez problemu sprzedać na całym świecie ze względu na ich międzynarodową renomę i rozpoznawalność.
Sprawdź ofertę na stronie FlyingAtom.Gold.

Komentarze