Nowy bulion z mennicy w Perth.

364

Po ogromnych zawirowaniach z cenami srebra i problemami z produkcją monet bulionowych, z dużym zainteresowaniem oczekiwaliśmy nowych propozycji największych mennic. Nie ulega wątpliwości, że do takich zalicza się mennica w Perth. Jej działalność kojarzy się nam nie tylko z biciem klasycznej monety z wizerunkiem kangura i cenowo odzwierciedlającej jedynie kurs kruszcu, ale i z ogromnym asortymentem bulionu premium.

Czego oczekiwaliśmy?

Chyba największa furorę w ostatnich miesiącach zrobiła mysz z nowej serii Lunar III. Jak dwie poprzednie będzie się składać z dwunastu bulionówek przedstawiających kolejnych patronów poszczególnych lat wg zodiaku chińskiego. O ile seria pierwsza jest w Polsce niemal nieznana, to druga znalazła uznanie u kolekcjonerów i inwestorów. Monety mają większą średnicę od swych mniej szlachetnych odpowiedników a przy okazji atrakcyjne wzornictwo. Ściśle limitowany nakład pozwala przychylnym okiem patrzeć na nie nawet nieortodoksyjnym numizmatykom. Bo pomimo, iż nie pamiętają czasów zamierzchłych, to pożądane są na całym świecie i tym samym ich nakład szybko znika.

Co otrzymujemy?

O ile pełne spektrum produkcji dla roku 2021 jest z oczywistych względów nieosiągalne (w Perth bije się monety bulionowe dla wielu krajów, ze szczególnym uwzględnieniem tych rozmieszczonych na Pacyfiku), to wizerunki najbardziej wyczekiwanych wyglądają tak:

Jakie konkluzje?

O gustach się nie dyskutuje, ale ja lubię wymieniać się poglądami. Jak dla mnie złote kangury zawsze prezentowały się wyśmienicie i nie inaczej jest teraz. Niestety nie da się tego powiedzieć o kolejnych przedstawicielach popularnego bulionu. Kukabara i koala wyglądają jak już widziany obrazek, ale narysowany ręką dziecka. W pierwszym odruchu nawet pomyślałem, że wraca stary wzór, ale jednak nie. Warto tutaj zdać sobie sprawę, że to już 31-sza edycja zimorodka i nawet wytrawnemu fotografowi ptactwa, byłoby trudno przedstawić go w odkrywczej pozie. Nie łatwo jest każdego roku przygotować nowy wizerunek zwierzęcia by był świeży i nieopatrzony. No i na koniec wół z serii Lunar. Zwierz dość mało fotogeniczny, ale w wersji złotej i platynowej obronił się niczym na korridzie. Bulion srebrny jednak nie powala. Widzę głodnego cielaka, któremu matkę wydoili…

Ale i tak na koniec ma się liczyć, ile na nich zarobiliśmy.

PS. Jeżeli szukasz możliwości zakupu złotych monet inwestycyjnych, koniecznie zajrzyj tutaj.

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze