Nowy bulion z mennicy w Perth.

Po ogromnych zawirowaniach z cenami srebra i problemami z produkcją monet bulionowych, z dużym zainteresowaniem oczekiwaliśmy nowych propozycji największych mennic. Nie ulega wątpliwości, że do takich zalicza się mennica w Perth. Jej działalność kojarzy się nam nie tylko z biciem klasycznej monety z wizerunkiem kangura i cenowo odzwierciedlającej jedynie kurs kruszcu, ale i z ogromnym asortymentem bulionu premium.

Czego oczekiwaliśmy?

Chyba największa furorę w ostatnich miesiącach zrobiła mysz z nowej serii Lunar III. Jak dwie poprzednie będzie się składać z dwunastu bulionówek przedstawiających kolejnych patronów poszczególnych lat wg zodiaku chińskiego. O ile seria pierwsza jest w Polsce niemal nieznana, to druga znalazła uznanie u kolekcjonerów i inwestorów. Monety mają większą średnicę od swych mniej szlachetnych odpowiedników a przy okazji atrakcyjne wzornictwo. Ściśle limitowany nakład pozwala przychylnym okiem patrzeć na nie nawet nieortodoksyjnym numizmatykom. Bo pomimo, iż nie pamiętają czasów zamierzchłych, to pożądane są na całym świecie i tym samym ich nakład szybko znika. Czy seria wejdzie kiedyś w poczet top najpopularniejszych srebrnych monet? Czas pokaże,

Co otrzymujemy?

O ile pełne spektrum produkcji dla roku 2021 jest z oczywistych względów nieosiągalne (w Perth bije się monety bulionowe dla wielu krajów, ze szczególnym uwzględnieniem tych rozmieszczonych na Pacyfiku), to wizerunki najbardziej wyczekiwanych wyglądają tak:

Jakie konkluzje?

O gustach się nie dyskutuje, ale ja lubię wymieniać się poglądami. Jak dla mnie złote kangury zawsze prezentowały się wyśmienicie i nie inaczej jest teraz. Niestety nie da się tego powiedzieć o kolejnych przedstawicielach popularnego bulionu. Kukabara i koala wyglądają jak już widziany obrazek, ale narysowany ręką dziecka. W pierwszym odruchu nawet pomyślałem, że wraca stary wzór, ale jednak nie. Warto tutaj zdać sobie sprawę, że to już 31-sza edycja zimorodka i nawet wytrawnemu fotografowi ptactwa, byłoby trudno przedstawić go w odkrywczej pozie. Nie łatwo jest każdego roku przygotować nowy wizerunek zwierzęcia by był świeży i nieopatrzony. No i na koniec wół z serii Lunar. Zwierz dość mało fotogeniczny, ale w wersji złotej i platynowej obronił się niczym na korridzie. Bulion srebrny jednak nie powala. Widzę głodnego cielaka, któremu matkę wydoili…

Ale i tak na koniec ma się liczyć, ile na nich zarobiliśmy.

Możliwości zakupu złotych monet inwestycyjnych np. Rok Wołu

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze