Kurs złota spadł poniżej 1800 USD, FED kolejny raz nie podniósł stóp procentowych – Złoty Przegląd z FlyingAtom.gold, 24.01-30.01.2022

W ostatnim tygodniu metale takie jak złoto, srebro i platyna zaliczyły wzrosty. W tym tygodniu cena złota i srebra spadła do poziomów bliskich tym sprzed podwyżek. FED na kolejnym posiedzeniu nie zmienił swojej strategii działania.

Spadek na rynku metali

Po wzrostach z ubiegłego tygodnia nie ma już śladu. Tak kurs złota, jak i srebra zaliczył zjazd, do poziomów z okolic początku poprzedniego tygodnia. Co więcej, cena złota po raz pierwszy od trzech tygodni jest poniżej 1800 USD. Ostatni raz na podobnych poziomach kurs złota był w okolicach 6 stycznia. Będąc dokładniejszym, aktualnie trzeba zapłacić 1793 USD za uncję tego kruszcu. Mimo wszystko złoto nadal jest uznawane za jedno z aktyw, które zyska w aktualnym, 2022 roku.

Stopy procentowe w USA nie zostały podniesione

Na kolejnym posiedzeniu FED stopy procentowe nie zostały podniesione. Mimo tego rynek złota zaliczył spadek, za to dolar osiągnął wzrost i obecnie jest on bliski ubiegłorocznego grudniowego maksimum. Większość inwestorów spekuluje, że na najbliższym, marcowym posiedzeniu FED w końcu podniesie stopy procentowe. Niektórzy, chociaż trzeba zaznaczyć, że jest to mniejszość, spekulują, że FED podniesie stopy procentowe do poziomu 0,5%. Jest to mało prawdopodobny scenariusz. O wiele pewniejsze jest podniesienie stóp procentowych o połowę tej wartości.

FlyingAtom Gold FlyingAtom Gold posiada w swojej ofercie złote i srebrne sztabki oraz monety bulionowe renomowanych na całym świecie producentów. Monety i sztabki tych producentów można bez problemu sprzedać na całym świecie ze względu na ich międzynarodową renomę i rozpoznawalność.
Sprawdź ofertę na stronie FlyingAtom.Gold.

Komentarze