Goldman Sachs podnieśli swoje prognozy dotyczące kursu złota w 2022 roku – Złoty Przegląd z FlyingAtom.gold, 31.01-06.02.2022

Coraz więcej ekonomistów i analityków uważa, że obecny 2022 rok będzie rokiem, w którym inwestorzy powinni nastawić się bardziej defensywnie i zacząć inwestować w aktywa pokroju złota. Do grona osób, które podzielają to zdanie, należą Analitycy z banku inwestycyjnego Goldman Sachs. Ekonomiści ponownie zaskoczeni wzrostem inflacji, tym razem w strefie Euro.

Analitycy banku inwestycyjnego Goldman Sachs podnieśli swoje prognozy co do ceny złota

Eksperci z banku inwestycyjnego Goldman Sachs spekulują, że złoto w tym roku podrożeje z okolic 1800 dolarów do nawet 2150. Ich poprzednie prognozy zatrzymały się na poziomie 2000 USD, jednak biorąc pod uwagę liczne czynniki aktualnie wpływające na gospodarkę, postanowili oni skorygować swoje prognozy dotyczące królewskiego kruszcu.

Przede wszystkim ich zdaniem aktualny 2022 rok będzie się różnił znacząco od poprzedniego. W ubiegłym roku rynek zdominowały aktywa proinflacyjne, które nastawione były na wysoki zysk. Między innymi były to akcje rynków rozwiniętych, przede wszystkim akcje firm technologicznych, a także kryptowanuty z Bitcoinem i Ethereum na czele.

Analitycy z Goldman Sachs uważają, że w bieżącym roku inwestorzy powinni nastawić się bardziej defensywnie. Wynika to z faktu, że stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych w końcu zaczną być podnoszone, a to wpłynie na spowolnienie gospodarcze. Warto dodać, że Bank Centralny USA redukuje dodruk, co będzie negatywnie oddziaływać na aktywa, które w 2021 roku triumfowały. Taki stan rzeczy może wywołać krach na giełdzie, a to w długim terminie pozytywnie wpłynie na rynek metali szlachetnych, przede wszystkim złota.

Inną przesłanką mogąca pozytywnie nastawić inwestorów do złota jest fakt, że po rajdzie z 2020 roku, w którym to złoto przebiło barierę 2000 dolarów, jego cena zaczęła spadać, doszło do korekty. Taki stan rzeczy trwał prawie dwa lata, a to oznacza, że złoto aktualnie może być niedoszacowane.

Obecna cena złota to 1808,90 USD/Uncja.

Ekonomiści zaskoczeni wysokością inflacji HICP w strefie EURO

W styczniu inflacja HICP w strefie Euro osiągnęła poziom 5,1%. W grudniu ubiegłego roku jej poziom wyniósł 5%. Ekonomiści szacowali, że nie przekroczy ona 4,4%. Inflacja HICP to inflacja cenowa. W całej historii strefy Euro, która ma już 20 lat, nie odnotowano tak wysokiego współczynnika wyżej wymienionej inflacji cenowej.

FlyingAtom Gold

FlyingAtom Gold posiada w swojej ofercie złote i srebrne sztabki oraz monety bulionowe renomowanych na całym świecie producentów. Monety i sztabki tych producentów można bez problemu sprzedać na całym świecie ze względu na ich międzynarodową renomę i rozpoznawalność.
Sprawdź ofertę na stronie FlyingAtom.Gold.

Komentarze