Atak Rosji na Ukrainę sprawił, że cena złota w Polsce osiągnęła nowe ATH – Złoty Przegląd z FlyingAtom.gold, 21.02-27.02.2022

3 376

Ostatni tydzień był wyjątkowo niepewnym okresem nie tylko w naszym prywatnym życiu, ale także na rynkach inwestycyjnych. Gwałtowny wzrost ceny złota w USD, a przede wszystkim w naszej polskiej złotówce, spadki na rynkach Polskim, Ukraińskim, Rosyjskim, Amerykankim i wielu innych. Osłabienie się polskiej waluty. Wszystko dzieje się dynamicznie, a każdy dzień może być tym, który ponownie zachwieje rynkami.

Nowe ATH kursu złota w Polsce

Napaść Rosji na Ukrainę sprawiła, że wiele rynków zaliczyło ogromne spadki. Inwestorzy zaczęli wyprzedawać akcje, i kierować swoją uwagę w stronę surowców i metali szlachetnych. Kurs złota w amerykańskich dolarach osiągnął ponad 1960 USD za uncję. Jednak to w naszej walucie został pobity nowy rekord. W pewnym momencie wycena królewskiego metalu osiągnęła prawie 8225 zł! Sytuacja ta udowadnia, ze złoto wciąż jest uważane za aktywo pozwalające bezpiecznie przechować majątek i w sytuacjach kryzysowych ochronić kapitał. Ten ogromny skok ceny, wynika też z tego, że oberwała polska złotówka. Mimo wszystko pod koniec tygodnia sytuacja na rynku złota się uspokoiła i aktualnie jego cena to 1890 USD i 7771 zł.

Polski złoty słabnie

Efektem wojny na naszej granicy jest jeszcze mocniejsze osłabnięcie złotówki. Inwestorzy w panice zaczęli wyprzedawać naszą rodzimą walutę, a także opuszczać polską giełdę. Aktualnie za Euro musimy zapłacić 4,68 zł, za dolara 4,16 zł, a za franka 4,44 zł. Oznacza to, że na każdej walucie straciliśmy między 10, a 16 gr.

Drożejąca ropa

Kolejnym negatywnym efektem wynikającym z obecnego konfliktu, jest drożejąca ropa. Wielu kierowców dowiedziawszy się o wybuchu wojny, postanowiło z miejsca pojechać na stacje benzynowe, co przede wszystkim na stacjach Orlen przy granicy z Ukrainą spowodowało ogromne kolejki. Orlen wydało oświadczenie, że paliwa starczy dla wszystkich. Mimo wszystko cena ropy znowu podskoczyła, albowiem inwestorzy w sytuacjach kryzysowych uciekają do surowców. Ropa i złoto to jedne z wielu, które zaczęły osiągać wyższe kursy.

FlyingAtom Gold

FlyingAtom Gold posiada w swojej ofercie złote i srebrne sztabki oraz monety bulionowe renomowanych na całym świecie producentów. Monety i sztabki tych producentów można bez problemu sprzedać na całym świecie ze względu na ich międzynarodową renomę i rozpoznawalność.
Sprawdź ofertę na stronie FlyingAtom.Gold.

Komentarze