Peter Schiff: ból ulicy to zyski Wall Street.

1 704

Peter Schiff twierdzi, że ból ulicy to zyski Wall Street.

Gospodarka na kolanach, indeksy na szczytach

Nasdaq i S & P500 osiągnęły w zeszłym tygodniu nowe rekordy wszech czasów. To prowadzi wielu ludzi do przekonania, że gospodarka musi mieć się dobrze. Ale jak wyjaśnił Peter Schiff w swoim podcaście, jedyną rzeczą, która pomaga boomowi na Wall Street, jest kruszenie faktycznej gospodarki Main Street.

Jeśli naprawdę się zatrzymasz i pomyślisz o tym, ciągłe wzrosty na giełdzie powinny być nieco kłopotliwe. Przecież gospodarka została skutecznie zamknięta na kilka tygodni, a rządy do dziś nakładają wiele ograniczeń. Bezrobocie gwałtownie wzrosło i nadal znajdujemy się w środku głębokiej recesji. A jednak mamy dynamicznie rozwijającą się giełdę. Peter Schiff stwierdził, że gwałtowne wzrosty akcji w rzeczywistości wprowadzają w błąd wiele osób co do przekonania, że gospodarka jest silniejsza niż w rzeczywistości.

Mądre słowa Schiffa

Cały podcast Petera Schiffa można odsłuchać tutaj. Trwa on prawie godzinę co daje naprawdę spory komentarz na temat obecnej sytuacji na rynkach. Jednakże, kilka stwierdzeń jest naprawdę ciekawych.

Tak więc była to najkrótsza bessa w historii, a mimo to ma miejsce w prawdopodobnie najsłabszej gospodarce wszechczasów. Tak więc naprawdę istnieje rozbieżność między Wall Street i Main Street .

Wall Street to jedyne miejsce, w którym dodruk działa. Ten bodziec nie pomaga Main Street. W rzeczywistości to faktycznie boli Main Street. Jedyne, co mogą stymulować, to poziom rynku akcji. Bo to, co się dzieje, to po prostu drukowanie pieniędzy. To tylko sztucznie zaniżone stopy procentowe. To nic nie robi dla prawdziwej gospodarki, ale działa magicznie na Wall Street. To właśnie podnosi ceny akcji. Tak więc jedyną rzeczą, którą mogą stymulować, jest giełda. Dlatego bodziec działa, gdy giełda spada.

Ale oczywiście jest tam kompromis. Po prostu poświęcamy przyszłość, by oddawać się teraźniejszości. Więc nie ma prawdziwego zysku. Po prostu zwiększamy konsumpcję, abyśmy mogli ją teraz policzyć, ale kosztem znacznie mniejszej konsumpcji w przyszłości, kiedy rachunki będą wymagalne.

Finansowy Krytyk

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz odcinek wprowadzający:

Komentarze