Robot odkurzający czy klasyczny odkurzacz? Który wybrać?

fot. materiały partnera

Chcesz zadbać o porządek w domu? Przyda ci się zestaw odpowiednich sprzętów! Lepiej zdecydować się na nowy klasyczny odkurzacz czy zainwestować w robota odkurzającego? Zobacz, czym wyróżniają się oba rodzaje urządzeń i dowiedz się, które z nich będzie lepszą inwestycją!

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Jaki odkurzacz wybrać? Najważniejsze kwestie

Trudno jednoznacznie wskazać, jaki odkurzacz będzie najlepszy w każdej sytuacji. Rynek sprzętów, które pomogą ci zadbać o porządek, mocno się w ostatnich latach rozwinął. Oprócz klasycznych odkurzaczy – workowych lub bezworkowych – świetnie sprzedają się odkurzacze pionowe, roboty sprzątające, a także – mopy elektryczne. Możesz łatwo skompletować taki zestaw urządzeń, który jest najlepiej dostosowany do twoich potrzeb. W wielu domach znajdziesz więcej niż jeden odkurzacz – inny model lepiej sprawdzi się przy generalnych porządkach, inny – by zebrać okruchy z kanapy. Robot odkurzający i klasyczny odkurzacz to innego rodzaju sprzęty, z których korzystasz w różnych sytuacjach. Dlatego pytanie nie powinno brzmieć, który z nich wybrać, tylko w jakiej kolejności zakupić, by cieszyć się ładem w całym domu!

Jakie parametry są istotne przy wyborze sprzętu do odkurzania, niezależnie od tego, jakiego rodzaju urządzenie wybierzesz? Przeanalizuj:

  • moc;
  • wielkość zbiornika na kurz;
  • zasięg;
  • czas pracy na baterii – jeśli potrzebne jest ładowanie;
  • dostępne końcówki;
  • rodzaje filtrów;
  • łatwe sterowanie – w tym dzięki aplikacji mobilnej;
  • czujniki – w przypadku robotów sprzątających;
  • atrakcyjny design.

Jak widzisz, wiele elementów jest wspólnych – niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na odkurzacz klasyczny, pionowy czy automatyczny. Zobacz, czym się cechują i jakie są ich główne zalety!

Odkurzacz klasyczny – czy warto?

W dobie innowacyjnych rozwiązań w zakresie sprzątania niektórzy rezygnują z klasycznych odkurzaczy. A to duży błąd! Takie urządzenia są nie tylko znacznie tańsze niż najlepsze modele pionowe, ale mają duży atut – nie wymagają ładowania! Poleganie na samych sprzętach, które wymagają uzupełniania baterii jest ryzykowne – w najmniej spodziewanym momencie może zabraknąć im energii. Dlatego klasyczny odkurzacz pod ręką może uratować sytuację! Nowoczesne sprzęty są znacznie lżejsze, wyposażone w odpowiednią filtrację, mają też duży zasięg na kablu.

Możesz wybierać spośród modeli workowych lub bezworkowych. Te drugie są cenione za łatwe sprawdzenie, czy nadeszła już pora na opróżnienie pojemnika. Nie wymagają też dodatkowych wydatków związanych z zakupem worków.

Kompletowanie sprzętów do porządkowania warto zacząć od klasycznego odkurzacza. Taki model to inwestycja na lata – zwłaszcza, że dobrze oceniane sprzęty kupisz za mniej niż 500 zł! Niewiele w porównaniu z innymi urządzeniami, jak robot automatyczny czy odkurzacz pionowy.

Odkurzacz automatyczny – czy to dobry pomysł?

Odkurzacze automatyczne w ostatnich latach mocno się rozwinęły! Funkcjonalności, które były dostępne w najdroższych sprzętach, znajdziesz w modelach ze średniej półki – na przykład wirtualna ściana, harmonogram, możliwość sterowania za pomocą aplikacji mobilnej. Dzisiaj najbardziej innowacyjne sprzęty są praktycznie bezobsługowe! Po zakończonych porządkach wracają do stacji, gdzie następnie opróżniają pojemnik na kurz. Twoim zadaniem będzie tylko regularne wymienianie worków na zabrudzenia według wytycznych producenta. To duże udogodnienie – masz wrażenie, że porządek robi się sam! Zwróć jednak uwagę, że dobrze zaopatrzyć się w drugi – oprócz robota – odkurzacz. Głównie dlatego, że dokładne doczyszczenie całego mieszkania za pomocą modelu automatycznego wymaga czasu. Nie jest to najlepszy sposób na szybkie porządki!

Nie można też nie zwrócić uwagi na cenę – najdroższe modele kosztują kilka tysięcy. To jednak inwestycja w twoją wygodę i spokój – a to przecież bezcenne!

Sprawdź roboty odkurzające w MediaMarkt!

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Może Cię zainteresować:

Komentarze