GPT-3 | Największa innowacja od czasu Bitcoina?

4 894

Bitcoin nadal ma trudności z przebiciem się do mainstreamu. Pomimo tego został okrzyknięty jedną z największych rewolucji, które zobaczył świat na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Właśnie teraz, naszym oczom ukazuje się technologia, o której wielu twierdzi, że jest największą innowacją od czasu powstania Bitcoina. Panie i Panowie: GPT-3!

Największa rzecz od czasu Bitcoina: GPT-3 od OpenAI

OpenAI to startup zajmujący się sztuczną inteligencją. Jednym ze współzałożycieli jest nikt inny, jak sam Elon Musk. Firma zainicjowała właśnie prywatne beta testy nowego języka AI o nazwie GPT-3 (Generative Pretrained Transformer 3). Bazuje on w dużej mierze na dwóch poprzednich wersjach.

Co potrafi GPT-3 i dlaczego to taka rewolucja?

Manuel Araoz, CTO Zeppelin Solutions, udostępnił na swoim blogu post zatytułowany „GPT-3 od OpenAI może być największą rzeczą od czasu Bitcoina”. We wpisie znajduje się obszerne, wyczerpujące wyjaśnienie, czym jest nowy język AI i jakie problemy można rozwiązywać z jego pomocą. Najciekawsze zostawiono jednak na koniec. Okazało się, że cały wpis na blogu, który czyta się tak, jak napisał go człowiek, został napisany przez sztuczną inteligencję.

Jeśli wyszukamy „GPT-3” na Twitterze, Reddicie lub różnych forach internetowych, możesz spotkać się z opisami jeszcze bardziej niesamowitych przypadków użycia…

Niejaki @DonCubed udostępnił na Twitterz zbudowaną przez siebie aplikację. Co w tym wyjątkowego? Implementacja sztucznej inteligencji GPT-3 pozwoliła wygenerować tekst resume autora, który on sam określił jako o niebo lepszy w porównaniu z tym, co program otrzymał od niego na wejściu.

Idźmy dalej. Użytkownik Twittera @jsngr zbudował system, który tworzy interfejs użytkownika w oparciu o to, co chcemy, aby ostatecznie robił. Ktoś inny stworzył aplikację, w której możemy przeprowadzić głęboką, rzeczową rozmowę z botem na jakikolwiek temat…

Wielkie brawa od społeczności

Odpowiedź na przypadki użycia i implikacje GPT-3 w kryptowalutach i poza nimi jest bardzo pozytywna. Ryan Zurrer z Polychain Capital, jednego z pierwszych funduszy skoncentrowanych na kryptowalutach – powiedział niedawno:

„GPT-3 to jeden z tych przełomowych momentów technologii zmieniającej pokolenia, wyznaczający początek nowego sektora. Ostatnim razem, kiedy byliśmy tego świadkami, chodziło o Bitcoin. (…)”.

Branden Hampton, założyciel Alexander Ventures, podziela ten optymizm:

„(…) to nie tylko„ fajna technologia ”, o której rzadko się słyszy. Znajduje się na takim samym poziomie istotności jak sam Internet, Wi-Fi, Bluetooth czy Bitcoin”.

Wydaje się, że w miarę rozwoju w nadchodzących latach, technologia GPT może zrewolucjonizować wiele branż.

Co istotne dla sektora kryptowalut, GPT-3 może umożliwić pozwolić na rozwój w zakresie usług tradingu, kodowania czy przetwarzania danych. Z kolei te usprawnienia mogą pomóc wzmocnić zasoby cyfrowe i powiązane systemy.

Komentarze