’Zwykły dom’ za 42 miliony dolarów. W tym stanie USA padł nowy rekord

Amerykański multimilioner, Dave Portnoy związany z branżą sportową i restauracyjną nabył dom w prestiżowej lokalizacji Nantucket, za zawrotną kwotę – ponad 42 miliony dolarów. Złośliwi zarzucają Portnoyowi styl życia na pokaz w czasie gdy nawet wiele bogatsi od niego 'koledzy’ z Wall Street nie posiadają nieruchomości wartych porównywalną fortunę. Wartość ogólnego imperium Portnoya wyceniana jest na ok. 150 mln USD co wskazuje, że niemal ok. 1/4 majątku zdecydował się ulokować we… Własnym domu. Założyciel Barstool Sport twierdził np. że stracił ok. 647 000 USD na 'daytradingu’, który w czasie pandemii rozpoczął świadomie aby … Zastąpić sobie brak adrenaliny związanej z hazardem sportowym w czasie pandemii Covid-19.

https://twitter.com/DeItaone/status/1708159061827445236

Historia pokazuje, że nieruchomości w najlepszych lokalizacjach nabywane za fortunę często nabywają wartość z czasem. Tym razem w sprzedaży nie pośredniczyło Sotheby’s. Luksusowa posiadłość wg. Wall Street Journal pobiła historyczny rekord całego stanu Massachusetts ponieważ poprzedni rekord wynosił 38,1 miliona dolarów. Ustanowiony zaledwie ledwie kilka miesięcy temu. Wg. informacji WSJ cała transakcja obejmowała dodatkowe meble i inne warte ponad 2 milionów dolarów. Część komentarzy w sieci sugeruje, że wartość nieruchomości zawyżono.

Widok z rezydencji Nantucket.
Jachty w zatoce Nantucket.
Charakterystyczny punkt Nantuckett – latarnia morska.

Nieruchomość posiada relatywnie niewielką powierzchnię – pół hektara (50 arów) ale zlokalizowana została w najbardziej prestiżowym regionie Monomoy. Rozciąga się wzdłuż nabrzeża portu Nantucket. Miejscowość słynie z bardzo wysokiego odsetku bogatych mieszkańców. Poprzedni właściciele kupili dwie działki w 2016 roku za łączną kwotę 13,3 miliona dolarów. Na tym terenie zbudowali kompleks na zamówienie po wyburzeniu dwóch poprzednio istniejących tam domów. Główna rezydencja posiada 4 sypialnie i główny apartament z prysznicem na świeżym powietrzu oraz widokiem na port. Na terenie kompleksu znajduje się także basen oraz osobne apartamenty dla gości. Dostać można się do nich… Podziemnym tunelem.

Zdjęcie Dave’a Portnoya z 27 lutego 2020 r., gdy Penn National Gaming zakupił udziały w spółce medialnej Barstools wycenionej na 450 mln dolarów. Źródło: businessinsider

Portnoy – głośne życie

Portnoy, który pochodzi z Massachusetts, wcześniej zainwestował w nieruchomości w Nantucket. Kupil wówczas nieruchomość za około 2 miliony dolarów. Niedawno odkupił od Penn Entertaunment odkupił witrynę Barstool, którą pierwotnie założył (wiadomości 'popkulturowe’ i sportowe) za 550 milionów dolarów po tym odsprzedał mu ją Penn Entertainment. Portnoy słynie jako celebryta, często stawiany był w jednym szeregu z braćmi Tate. W 2021 roku usłyszał zarzuty dot. przemocy seksualnej wobec kilku kobiet, którym zaprzeczył. Był także oskarżany o wygłaszanie seksistowskich i rasistowskich komentarzy. Przede wszystkim znany jest jako sprawny biznesmen.

Rozwinął kilka popularnych w USA marek m.in. Barstool i festiwal One Bite Pizza Reviews. Restauratorzy twierdzą, że pozytywne recenzje Portnoya zwiększają przychody ich restauracji o nawet 50%. Portnoy zasłynłął w czasie pandemii gdy stworzył WaPo – fundusz, który zebrał miliony na pomoc małym restauracjom i rodzinnym firmom. Upodobał sobie kupna domów nad morzem. W 2021 roku kupił nieruchomość nad zatoką Miami. Za 14 milionów dolarów, bijąc rekord prestiżowej dzielnicy Morningside. Niedawno, w 2022 roku kupił dom na plaży w Hamptons… Za 9,75 miliona dolarów z 566 m2 kwadratowych powierzchni. Zbudowany został w 1939 roku na działce o powierzchni 40 arów. Dom obejmował także basen, 9 sypialni i osiem łazienek.

Poprzedni dom zakupiony przez Portnoya w Nantucket za… 2,2 mln USD.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze