W którym rejonie Polski nieruchomości zdrożeją ze względu na turystów?

30 czerwca w Świnoujściu miało miejsce uroczyste otwarcie budowanego przez kilka lat tunelu, który połączył wyspy Wolin i Uznam. Czy wpłynie to na ceny nieruchomości w okolicy?

Tunel pod rzeką Świnę jest przedłużeniem budowanej drogi ekspresowej S3, która łączy granicę polsko-czeską z portem morskim w Świnoujściu. Jest on najdłuższą podwodną trasą w Polsce, która liczy sobie półtora kilometra. Niebawem ma również zostać oddany do użytku nowy terminal promowy w Świnoujściu, do którego będzie mogło zawijać nawet ponad 4 tys. promów rocznie. Szacuje się, że obiekt w tym czasie obsłuży ponad 1,5 miliona pasażerów.

Nieruchomości w Zachodniopomorskiem zyskają na wartości

Wiele wskazuje na to, że dzięki otwarciu tunelu i terminala ruch turystyczny w jego pobliżu znacząco wzrośnie. To zaś oznacza, że na wartości w tym rejonie zyskają też nieruchomości.

– Usprawnienie komunikacji w regionie wpłynie pozytywnie na obłożenie obiektów i na strukturę cen – przyznaje w rozmowie z dziennikarzami portalu Silesion.pl Krzysztof Kraskowski, dyrektor Bel Mare & Aqua Resort w Międzyzdrojach. – Przykładowo naszymi głównymi gośćmi są mieszkańcy Polski zachodniej i Niemiec, mamy przyjemność przyjmować także rodziny z Czech i Skandynawii. Taka struktura klienta, udostępniona oferta oraz renoma Międzyzdrojów pozwalają corocznie zwiększać przychody – dodał.

Władze województwa zachodniopomorskiego mają nadzieję, że dzięki skutecznej strategii przyciągania inwestycji oraz współpracy instytucjonalno-inwestorskiej region zyska na atrakcyjności także w sektorze apartamentów wakacyjnych i wypoczynku wakacyjnego.

Zobacz też: Rosyjskie złoto trafiło do Szwajcarii. Czy tak sfinansowano wojnę?

Niemiec – klient niemal idealny?

Po drastycznym spadku liczby niemieckich turystów w pandemii i po wybuchu wojny w Ukrainie, sytuacja ulega poprawie. Tylko w 2022 r. do naszego kraju przyjechało prawie 3 mln turystów z Niemiec, a w tym roku ma być ich jeszcze więcej.

Nie jest żadną tajemnicą, że turysta niemiecki jest klientem zamożnym. Z danych Eurostatu dotyczące minimalnego wynagrodzenia wynika, że w styczniu 2023r. wynosiło ono w Niemczech 1981 euro. W tym samum czasie w Polsce minimalne wynagrodzenie wynosiło 746 euro.

Może Cię zaintereresować:

Komentarze