Najpiękniejsza willa w Europie wybrana. Znajduje się… w Polsce!

O talentach polskich projektantów pisaliśmy już nie raz. Znów mamy powód do dumy, bowiem Willa zaprojektowana przez Polaków została doceniona na arenie europejskiej.

Willa nad Narwią nagrodzona

European Property Awards to najbardziej prestiżowy konkurs z trzydziestoletnią tradycją. Jest on częścią International Property Awards. Polscy architekci i deweloperzy już nie pierwszy raz zostali zauważeni i docenieni przez jurorów. Tym razem laury otrzymało warszawskie biuro architektoniczne „Mobius Architekci”. Ci stworzyli projekt nad Narwią i otrzymali nagrodę w kategorii „Rezydencje jednorodzinne”. Teraz warszawscy twórcy pod przewodnictwem Przemka Olczyka mają szansę na zwycięstwo w kategorii „Najpiękniejszy budynek w Europie”

Zobacz też: Amsterdam. Dzicy lokatorzy mogą pozostać w nieruchomości rosyjskiego oligarchy

Willa-wydma

„Dune”, czyli „Wydma”-taką nazwę nosi budynek zaprojektowany przez Mobius. Znajduje się nad Narwią. Autorem jest właściciel biura-Przemek Olczyk. Nazwa budynku nie jest przypadkowa. Jej minimalistyczny wygląd bowiem przypomina właśnie delikatną, zaokrągloną wydmę. Willa położona jest na wzgórzu, z jednej strony graniczy z rzeką. Z drugiej strony z kolei znajdują się fasady z białego tynku, kształtem wpisujące się w krajobraz. Dookoła znajdziemy mnóstwo zieleni. Dodatkowo położenie budynku daje mieszkańcom prywatność i ciszę.

źródło: https://mobius.pl/

Imponująca przestrzeń

Wielkość budynku jest iście imponująca. Sam parter to 1500 metrów kwadratowych powierzchni. Dzięki licznym przeszkleniom, naturalnym materiałom i zieleni umieszczonej na dachu, mieszkańcy znajdą tutaj schronienie przed upałami. na tej kondygnacji, oprócz licznych pomieszczeń, znajdują się między innymi dwa baseny (wewnętrzny i odkryty) oraz piękny taras. Willa posiada również drugie piętro z sypialniami. Dodatkowo na terenie posesji znajduje się dwa lądowiska dla helikopterów.

Kolejna nagroda dla Mobius Architekci

Na koniec warte zauważenia jest to, że miano najpiękniejszej rezydencji jednorodzinnej, nie jest pierwszą nagrodą dla architektów z Mobius. Jak wymienia portal rp.pl, wcześniej zespół znalazł się na liście Mobius trafiła na listę 50 najbardziej elektryzujących młodych pracowni na świecie według renomowanego magazynu branżowego „Wallpaper”. Oprócz licznych nagród, w samym konkursie European Property Awards studio dostawało wcześniej nagrody dwukrotnie: dla domu „Edge House” oraz w edycji dla „Green Line”. Obydwa projekty ogłoszono najlepszymi domami z Polski. Zdobyły one nagrody najlepszego domu z Polski.

Może Cię zainteresować:

Komentarze