Kto bogatemu zabroni? Szef Amazona kupił dom za 68 mln dolarów by go zburzyć

Trzecia najbogatsza osoba na świecie zapłaciła bajońską sumę za zakup nadbrzeżnego domu na wyspie Indian Creek nieopodal Miami.

Transakcja została sfinalizowana w czerwcu br. i ustanowiła nowy rekord cenowy dla ultra-ekskluzywnej enklawy, która jest powszechnie nazywana „Bunkrem Miliarderów” ze względu na niezwykłą liczbę osób posiadających w niej swoje domy. Poprzedni rekord w wysokości 49,9 miliona dolarów został ustanowiony w 2019 roku.

Dom, o jakim można jedynie pomarzyć

Bezos i jego narzeczona, była prezenterka wiadomości i pilotka Lauren Sánchez, szukali nowego lub odnowionego domu w okolicach Miami. Ich poszukiwania zbiegły się w czasie z wizytą Bezosa na Grand Prix Formuły 1 właśnie w tym mieście.

Jednopiętrowa rezydencja, którą ostatecznie kupił biznesmen, znajduje się na sztucznej wyspie usytuowanej 20 minut jazdy samochodem od miasta. Dom został zbudowany w 1965 roku i rozbudowany w 1985 roku. Na działce o powierczhni 0,4 ha znajduje się budynek o powierzchni 864 mkw., a w nim trzy sypialnie i trzy łazienki. Posesja posida również basen.

Amerykańskie media twierdzą, że nieruchomość bardzo się Bezosowi podoba, ale sam dom już nieco mniej. Krążą plotki, że szef Amazona go wyburzy i na jego miejscu wybuduje nowy.

Na chwilę obecną na Indian Creek znajduje się 41 rezydencji, które zamieszkuje około 80 osób. Mieszkańcy wyspy mają do dyspozycji 18-dołkowe pole golfowe. Wjazd na most – stanowiący jedyną drogę dojazdu – jest pilnie strzeżony. Prywatna ochrona patroluje wyspę na lądzie i na wodzie 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Zobacz też: Lichwiarze przejmują mieszkania. Setki Polaków bez dachu nad głową

„Bezdomny” miliarder

Bezos, ze względu na to, że jego warta 165 milionów dolarów rezydencja w Beverly Hills przechodzi obecnie renowację, wynajmuje dom muzyka Kenny’ego G. w Malibu za 600 tys. dolarów miesięcznie. Biznesmen posiada również własny kompleks w Seattle w dzielnicy Medina, kilka apartamentów w Nowym Jorku, kilka domów w Waszyngtonie i 14-hektarową posiadłość na hawajskiej wyspie Maui.

Może Cię zainteresować:

Komentarze