Buffett sprzedaje akcje banków i inwestuje w wydobycie złota

2 174

W zeszły piątek Warren Buffett oświadczył, iż sprzedaje akcje największych banków. Zmniejsza swoje udziały w Wells Fargo & Co (WFC.N) i JPMorgan Chase & Co (JPM.N) oraz Goldman Sachs Group Inc. (GS.N).

Inwestycja w wydobycie – Barrick Gold Corp

W raporcie o inwestycjach spółki ujawniono inwestycję, która miała miejsce 30 czerwca.  Kwotę 20,9 mln dolarów zainwestowano w Barrick Gold Corp (ABX.TO). Jest to jedna z największych firm wydobywczych z siedzibą w Toronto. Jej wartość opiewa na 563,6 mln dolarów.  

źródło

Posunięcia Buffett’a są uważnie obserwowane przez inwestorów szukających wskazówek, gdzie można intratnie zainwestować środki. Po tym jak Berkshire ujawniło informację o inwestycji, akcje Barrick Gold wzrosły o 3,2%.

Wells Fargo i JPMorgan

Berkshire Hathaway zmniejszyło swoje udziały w spółce Wells Fargo o 26%, do 237,6 mln akcji. Od początku 2018 roku Buffett pozbył się ponad połowy akcji w tej spółce, której wartość akcji mocno spadła po skandalach związanych z niewłaściwym traktowaniem klientów. W JPM Buffetowi zostało 22,2 mln akcji po sprzedania 62% akcji. Akcje Goldman Sachs w ilości 1,9 mln sprzedano.

W co jescze Berkshire inwestuje?

Buffett nie rezygnuje do końca z sektora bankowego. W jego portfelu inwestycyjnym nadal jest Bank of America Corp (BAC.N), gdzie w zeszłym miesiącu zainwestował 2 mld dolarów skupując 11,9% udziałów banku o wartości powyżej 27 mld dolarów.

źródło

Do tego niedawno Bershire zakończyło inwestycję w Restaurants Brands International INC (QSR.TO). czyli spółkę matkę Burger King i Tim Hortons.  Do tego Berkshire posiada 90 jednostek operacyjnych ubezpieczyciela Geico, kolei BNSF Railway oraz lodów Diary Qeen.

Co myślicie o ostatnich ruchach Warrena Buffett’a? Zapraszam do komentowania!

obrazek tytułowy: https://linkd.pl/rpza

Komentarze